Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 02-05-2017 00:57

 

 

Sprawozdanie z działalności 

Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa w 2016 roku

___________________________________________________________

 

Stowarzyszenie w 2016 r. - działania:

 

A)

Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa było w 2016 r. współpartnerem akcji „Czyścimy Jezioro Dominickie" - to była już 8 edycja tej corocznej imprezy (od 2011 r. współorganizowana przez SPB). Impreza wpisana w majowy kalendarz imprez w Boszkowie, rośnie stale liczba jej uczestników, wydarzenie o sporym walorze prośrodowiskowym. 

W imprezie głównymi partnerami byli: Nadleśnictwo Włoszakowice, Gmina Włoszakowice, firma PPHU John oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Dominik Zając. 

"CJD" umiejętnie łączy działania związane z dbałością o otoczenie (zbiórka śmieci porzuconych w wielu miejscach) z piknikiem muzycznym oraz "ucztą kulinarną". W akcji "CJD" biorą udział liczne grupy zorganizowane, całe rodziny, klasy szkolne, mieszkańcy regionu (np. mieszkańcy Boszkowa pod wodzą p. sołtys Ines Piotrowskiej) , jak też goście z wielu regionów Polski mający swoje działki rekreacyjne w Boszkowie i okolicy. SPB uznaje "CJD" za imprezę, która jednoczy w dziłaniu wszystkich zainteresowanych dobrym stanem Jeziora Dominickiego i okolic. 

 

 

B) 

SPB wespół z portalem eboszkowo.pl było organizatorem BoszkowoFest, tym razem w nowej formule, w nowym miejscu (plaża gminna na Pudełkowie), przy wydatnej współpracy z Gminnym Zakładem Komunalnym, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Nadleśnictwem Włoszakowice oraz Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami Dominik Zając.

Imprezę można uznać za udaną, znacząca liczba uczestników, zabawa od godzin porannych do później nocy. Turnieje sportowe, quizy wiedzowe i sprawnościowe, koncerty zespołów grające różnego rodzaju muzykę w połączeniu z dobrą pogodą gwarantowało powodzenie imprezy.

Impreza co roku "wędruje", zmiania lokalizację, sprawdzane są różne jej warianty, w zamierzeniu "BoszkowoFest" ma być wydarzeniem kończącym sezon letni w Boszkowie. 

C)  

Rajd Pieszy „Śladami Bartka z Piekła", który odbył się jak co roku 11 listopada. 

Impreza o stałej formule, już zapisała się w kalendarz boszkowskich imprez (pierwsza edycja miała miejsce w 2011 roku), ma swoich stałych uczestników, a przybywają również regularnie nowi. Impreza jak co roku "startuje" z Ośrodka Jeździeckiego "Kalumet"w Boszkowie-Letnisku, od pomnika Bartka, a koniec miała miejsce w Dominicach, gdzie odbyło się na zakończenie wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku. Imprezę wsparła firma PPH-U "John", miejsce na ognisko zapewnił oraz organizacyjnie wsparł imprezę sołtys Dominic p. Mateusz Krystians. Jak co roku komandorem rajdu był p. Michał Klawiński.

Rajd łączy w sobie walor patriotyczny, łączy historię z rekreacją. Późnojesienny rajd ma sobie wiele uroku, a co istotne, budzi Boszkowo "do turystycznego życia" chociaż na jeden listopadowy dzień.

 

D)

Debata na temat bezpieczeństwa w Boszkowie - 03.06.2016 r. organizowana wespół z Komendą Miejską Policji w Lesznie na terenie O.W. SADYBA firmy PPHU "John".  Spotkanie warte organizowania z uwagi na fakt, że Boszkowo to w sezonie "spore miasteczko", które potrzebuje ładu i porządku, zarówno na lądzie, jak i na wodzie.

 

E)

Przez cały rok prowadzono działalność informacyjną poprzez witrynę internetową www.e-boszkowo.pl. dostarczając m.in. materiałów związanych z bieżącymi wydarzeniami z regionu oraz dotyczącymi przeszłości Boszkowa i okolic. Za pośrednictwem portalu informowano członków o planowanych spotkaniach, wybranych imprezach i wydarzeniach.

 

 

F) 

Cykl spotkań (2) nt. budowy kanalizacji na tzw. Zatorzu w Boszkowie Letnisku. Pierwsza edycja spotkania odbyła się przy udziale przedstawicieli Gminnego Zakładu Komunalnego, kolejne było organizowane wespół z Grupą Inicjatywną Zatorze. Sprawa de facto w toku, kontynuacja prawdopodobnie w tym roku. Więcej szczegółów na temat przedsięwzięcia można znaleźć na stronie e-boszkowo.pl. 

 

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 207.241.229.150 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 14.3°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
18.02.2019 16:25

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl