Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 17-10-2014 11:38
Data modyfikacji: 17-10-2014 11:53

      W niedzielne popołudnie 21 września na Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich grupa teatralna „Tajemnica słowa” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach wystawiła kolejne przedstawienie.

Tym razem był to dramat „Wariat i zakonnica” Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego) w reżyserii i opracowaniu Kingi Kaźmierczak.
Utrzymany w typowej dla Witkacego stylistyce absurdu „Wariat i zakonnica” stawia problem umowności granic oddzielających normalność od nienormalności.  Bohaterowie, wrzuceni w  groteskową rzeczywistość szpitala dla obłąkanych, walczą o swoją indywidualność w  świecie, w którym lekarze wydają się bardziej szaleni od pacjentów.
W głównych rolach, wariata  Mieczysława Walpurga i siostry Anny,  wystąpili Mateusz Nowicki i Julia Poprawska. Ponadto zagrali: Weronika Jankiewicz, Agnieszka Nowicka, Martyna Mąkowicz, Agata Samol, Milena Nowicka, Maja Bajon i Magdalena Bajon oraz Aleksy Urbaniak. Scenografię przygotowały Monika Ciesielska-Riedel i Agnieszka Nowicka.
Była to już szósta premiera grupy „Tajemnica słowa”, która istnieje od 2012 r. przy GOK Włoszakowice. Instruktorką grupy i reżyserem wszystkich dotychczasowych przedstawień jest Kinga Kaźmierczak.
Warto podkreślić, że 18 września minęła 75. rocznica śmierci Witkacego – wybitnego awangardowego dramaturga i malarza polskiego epoki międzywojennej, który popełnił samobójstwo na wieść o wkroczeniu Armii Czerwonej  na ziemie polskie 17.09.1939 r.

                                                                                                                                           tekst i zdjęcia: Paweł Borowiec


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 207.241.229.48 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 9.9°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 14.5[m/s]
Kierunek wiatru: S

Ostatni odczyt:
27.02.2017 20:50

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl