Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 15-12-2013 10:28
Data modyfikacji: 15-12-2013 10:39

    13 grudnia 2013 r. o godz. 18:00 miała miejsce w Lesznie, na sali Miejskiego Ośrodka Kultury premiera filmu "Wszystko i Nic" autorstwa młodych ludzi spod znaku CZWÓRKA.tv. Ekipa Czwórka.tv to następstwo medialnego zespołu RZEJSAT TV z Włoszakowic, który dobrze był nam znamy z oprawy medialnej każdej akcji "Czyszczenie Jeziora Dominickiego" oraz własnego filmu o Bartku z Piekła, tj. Janie Kowalewiczu pt. "Duchowe dziecko cystersów". 

"Wszystko i Nic" to rzecz o stanie wojennym, życiu w PRL -u w ujęciu obecnych licealistów z 4 LO w Lesznie; film ma swoją fabułę przeplataną materiałami dokumentalnymi z okresu stanu wojennego i wypowiedziami osób wspominającyh rózne aspekty życia w Polsce po 1945 r. Twórcami filmu nawiązującego do wydarzeń sprzed trzech dekad są dobrze nam znany Łukasz Ławecki i Alex Rozwalka. Termin premiery nie był oczywiście przypadkowy, bo 13 grudnia 2013 r. to 32 rocznica ogłoszenia stanu wojennego na obszarze naszego kraju.

Młodzi ludzie przygotowali swoją wersję wspomnień z okresu stanu wojennego i lat gdy Polska nie było krajem demokratycznym. Na okres stanu wojenngo i życie przed 13 grudnia 2013 r. spojrzeli ze swojej perspektywy, może dla niektórych zbyt obiektywnie, wręcz łagodnie, jednak atutem filmu jest to, że podjęli się zmierzenia z tym trudnym tematem i wywołali dyskusję. Po 32 latach od stanu wojennego nadal nasze społeczeństwo jest podzielone w ocenie tamtych wydarzen, a niektórzy, szczególnie ci urodzeni już w wolnej Polsce nawet nie pamiętają, że był stan wojenny i nie było tak dla nas oczywistych swobód demokratycznych. Tak więc na pewno dobrze, że film powstał i przygotowali go bardzo młodzi ludzie, którzy mają mniej więcej połowę lat tego ile dzieli nas lat od 1981 r. Pamięć o tamtych latach nie może zaginąć, tak więć chwała licealistom za ich przedsięwzięcie. Nie przesadzę, jeżeli powiem, że moim zdaniem premiera filmu to jedna z lepszych form upamiętnienia wydarzeń sprzed lat. A że sam film wywołuje chęć polemiki, dyskusji, czasem u niektórych budzi liczne zastrzeżenia...  no cóż, jest demokracja, wolność wypowiedzi, o to też wówczas walczono i dzisiaj korzystajmy z tego. Gdzieś ktoś kiedyś powiedział, że film który nie budzi żadnych refleksji, nie jest nic wart. Tym samym "Wszystko i Nic" ma w sobie to coś, o czym wspomniałem powyżej, pokazuje jak wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat postrzegają dzisiejsi licealiści, jak wspominają lata komunizmu w Polsce ludzie zaproszeni do udzielenia wypowiedzi.

Film można obejrzeć w internecie za pośrednictwem portalu elka.tv. Portal e-boszkowo.pl jest partnerem medialnym przedsięwzięcia.

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 207.241.229.48 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 9.1°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 16.1[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
27.02.2017 08:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl