Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 23-07-2010 18:30
Data modyfikacji: 11-03-2011 20:43

 

  (Panorama Leszczyńska, nr 27 (1586) 8 VII 2010 - 14 VI 2010 )


List Mieszkańców zatoki w sprawie kanalizacji Starkowo-Bambry

 

 

W gronie wieloletnich bywalców pięknego Jeziora Dominickiego
przedyskutowaliśmy problem podniesiony w liście czytelnika w gazecie Panorama Leszczyńska z dnia 6 maja br. na stronie 12.

Całkowicie utożsamiamy się z opisanym problemem jak najszybszego skanalizowania osiedla domków nad zatoką Starkowo Bambry łącznie z damkami na skarpie. Śmierdzące, rozlewające się fekalia z szamb od lat za zatruwają środowisko i ludzi. To już nie jest tylko problem estetyczny, gdy w soboty i niedziele beczkowozy od rana do wieczora powodują, że całe osiedle śmierdzi.

Z informacji na stronie internetowej wynika, że Gmina Przemęt otrzymała znaczne środki Unijne z ZPORR na budowę kanalizacji sanitarnej i przepompowni w miejscowościach Gminy Przemęt. Uważamy, że priorytetem powinno być skanalizowanie w pierwszej kolejności osiedli pobudowanych w bezpośrednim sąsiedztwie linii brzegowej jezior, takich jak osiedle Strakowo-Bambry. Tymczasem w ostatnim roku zbudowano kanalizację tylko w samej wiosce Starkowo znacznie oddalonej od jeziora. Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach ruszą parce przy kanalizacji Starkowo-Bambry, bo plany są już gotowe. Gdyby się tak nie stało, to będzie to skandaliczne traktowanie priorytetów i faworyzowanie stałych mieszkańców Gminy Przemęt i traktowanie po macoszemu mieszkańców osiedli domków letniskowych, którzy de facto płacą najwyższe podatki. Uważamy, że z samych podatków osiedla Starkowo-Bambry można zrealizować wciągu roku tę inwestycje bez oglądania się
na unijne fundusze.

Zwracamy się do Urzędu Gminy Przemęt, sanepidu i innych urzędów, aby na łamach „Panoramy Leszczyńskiej " określili się w przedmiotowej sprawie w możliwie krótkim czasie, bo problemu nie można już dłużej bagatelizować.

Redakcję „Panoramy Leszczyńskiej" prosimy o ewentualne interwencje na szczeblu urzędu Wojewody Lubuskiego i Wielkopolskiego z racji owego geopolitycznego położenia Jeziora Dominickiego. Wiemy, że „Panorama Leszczyńska" interweniuje w wielu sprawach, dlatego prosimy o potraktowanie tej sprawy jako szczególnie ważnej.

Miłośnicy Jeziora Dominickiego

 

List zaczerpnięty z Panoramy Leszczyńskiej


 

 


 

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 207.241.231.164 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
mix Dodano: 19-01-2011 IP: Gmina Przemęt ma za małe zyski z tej części gminy jakim jest zatoka.Problemem nie jest tylko kanalizacja.Wiadomo to już od wielu lat. Prędzej kanalizacje wybudują z Włoszakowic na tym terenie, niż z gminy przemęt.Gmina Przemęt ma bardziej dochodowe tereny"Wieleń więc raczej nie ma na co liczyć . Prościej byłoby zmienić gmine na Włoszakowice i wówczas jezioro byłoby w jednej gminie. Myśle , że wtedy byłaby woda i kanalizacja , bo przecież telefon już z tamtad jest :)Swoją drogą te 2 gminy powinny bardziej współpracować bo przecież mogły by tyle zrobić chociażby chodnik z boszkowa do starkowa , aby bezpieczniej spacerować wokoło jeziora :)
Matek Dodano: 19-01-2011 IP: Zgadzam się z przedmówca - potrzeba więcej współpracy między gminami - na górze nie ma porozumienia - dlaczego przenosić to na najniższy szczebel władzy czyli do gmin ? :(
Jerzy Dodano: 10-03-2011 IP: Idealnym rozwiazaniem byloby przeniesc osiedle Starkowo Bambry do gminy Wloszakowice gdyz jest to gmina dynamiczna o duzym potencjale umyslowym urzednikow.Wystarczy porownac rozwoj Wloszakowic i Przemetu,choc porownywanie tych dwu miejscowosci ubliza Wloszakowicom.
anonim Dodano: 10-03-2011 IP: z tego co mi wiadomo, kanaliza miała być w Starkowo Bambry. Lecz jakaś osoba nie zgodziła się na przepompownie, a ciężko żeby ścieki płynęły grawitacyjnie tak daleko. PS. Jerzy - niby czemu gmina Przemęt jest mało rozwojowa? W rankingach Gmina Włosz. jest daleko za murzynami...
mieszkaniec zatoki Dodano: 11-03-2011 IP: W stosunku do nas z osiedla Starkowo Bambry gminie najlepiej wychodzi podwyzszanie podatkow.!!! Jezioro bez ryb!!! Drogi dojazdowe to makabra!!! Anonimie lepiej niech scieki plyna do jeziora - gratuluje dobrego samopoczucia.
anonim Dodano: 11-03-2011 IP: a kto wam każe wypuszczać ścieki do jeziora? drogi dojazdowe wszędzie teraz tak wyglądają, mają wam nałożyć asfalt?
vbn Dodano: 11-03-2011 IP: jak można było zauważyć w Boszkowie najczęściej w pobliżu przepompowni najzwyczajniej śmierdzi. Więc nie dziwie się że nie każdy chce mieszkać koło przepompowni. Zresztą kto kupi działkę w miejscu gdzie śmierdzi ? A po zgodzie i budowie śmierdzący problem zostanie na lata. Kto by chciał dać terem pod przepompowinie i mieszkać koło niej ?
mieszkaniec zatoki Dodano: 11-03-2011 IP: Anonimie poki sie cos napisze trzeba pomyslec to nie boli.
anonim Dodano: 11-03-2011 IP: a nie można wybudować szamba? co za problem, że nie ma kanalizy?
anna Dodano: 11-03-2011 IP: Dróg nie ma, chodników, a wy chcecie kanalizacji, to się złóżcie i weźcie do roboty,starostwo musi poprawić stan ulicy Dworcowej w Letnisku kosztem chodnika i kanalizacji
vbn Dodano: 19-03-2011 IP: mieszkaniec zatoki powinien być zadowolony bo drogę mu utwardzają na zatokę no i jeszcze główną poszerzają ;)
mieszkaniec zatoki Dodano: 20-03-2011 IP: mieszkaniec bardzo sie cieszy.ale prosi o lyczek czystej wody z kranu.
anonim Dodano: 20-03-2011 IP: mieszkaniec zatoki - a po wodociągu na co masz ochotę? gaz Ci doprowadzić?
intruz z zatoki Dodano: 02-05-2011 IP: Tym tematem trzeba zainteresować UE która przekazuje Polsce bardzo duże fundusze na ochronę środowiska.Z niektórych komentarzy wynika że mamy doczynienia z ciemnogrodem.Obce są takie pojęcia jak cywilizacja,ekologia,higiena,środowisko itd.Obudżcie się jest XXI wiek.
lukasz Dodano: 07-07-2014 IP: 79.187.186.82 10.5.6.9 a co wójt włoszakowic i przemętu sądzi o zamykaniu tzw. linii brzegowej dot.J.Dominickiego przez np.byłą syrenę, a także przez innych właścicieli nieruchomości problem powyższy dotyczy bardziej terenu jeziora przynależnego włoszakowicom-tam to dopiero są ścieki zrzucane prosto do jeziora, nie wspominając pośrednich zrzutów srajpomp na przyległe łąki i las
Małgorzata Dodano: 11-10-2015 IP: 83.23.124.69 Ostatnio miałam przyjemność jechać ścieżką rowerową Ustronie Morskie-Kołobrzeg zbudowaną z Funduszy Unijnych, funkcjonalna ,piękne widoki.Nasza wokół jeziora jest też urokliwa ,też pełno turystów ale marzy się jw a ostatnio milczy się na jej temat!!!!!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: -4.6°C
Temp. wody: 2.2°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
11.01.2022 02:50

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl