Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 03-04-2011 20:53
Data modyfikacji: 09-06-2011 20:24

 

     Całkiem niedawno na e-boszkowo.pl opisywaliśmy sytuację na kanale Boszkowskim z maja 2010. Niestety temat wraca jak bumerang.

     Ale do rzeczy. Wybrałem się kajakiem na jezioro Wielkie, głównym celem było obejrzenie rozlewiska kanału Boszkowskiego  i obserwacji przyrody. Kanał jak i samo jezioro Wielkie znacznie powiększył swój rozmiar. A granice kanału mocno się zatarły, na niektóre rozlewiska - kiedyś łąki - można niemalże wpłynąć kajakiem. Wygląda to niesamowicie. Nagrywałem w tym celu krótki materiał foto - video w celu przyszłej prezentacji na e-boszkowo.pl. Nie spodziewałem się przy tak wysokim stanie wody, że zobaczę widoczne gołym okiem laika jakieś ślady działania „tak zwanej" oczyszczalni ścieków. Niestety mocno się myliłem. Zaraz za ujściem Rowu Grotnickiego do kanału Boszkowskiego, napotkałem na pływające grube kożuchy, cuchnące niczym ścieki z chlewni szczególnie po zruszeniu ich wiosłem. Postanowiłem wpłynąć do owego Rowu gdyż jest on normalnym szerokim „żeglownym" ciekiem. I po 50m zobaczyłem czym tak naprawdę jest ten ciek ... o przepraszam - ściek. Rów Grotniki na całej swojej powierzchni był pokryty owym Kożuchem. Dla mnie laika nie jest to efekt przekroczenia takich czy innych związków, to po prostu zrzucone do wody ścieki. Przecież nawet najgorsza oczyszczalnia najpierw oczyszcza mechanicznie i jaka by ona nie była filtruje grube zanieczyszczenia i wyrzuca ciecz mniej lub bardziej obciążoną związkami chemicznymi, ale nie kożuchy gnojówki. Czy to efekt zrzutu nie oczyszczonych ścieków z  przepełnionej oczyszczalni nie wiem. Pewne jest jedno, wg gminy będą to pewnie wymysły „pseudoekologów", i na pewno znajdzie się na to jakieś cudowne wytłumaczenie.

 

     Największe wrażenie robił smród a tego niestety - a może stety - nie da się tu przekazać, zapraszam zatem do obejrzenia zdjęć u dołu strony.

 

     Ponownie zapraszam do lektury artykułu, o którym wspomniałem na samym początku, zatytułowanego: Sprawa kanału Boszkowskiego i TAK ZWANEJ oczyszczalni ścieków.

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 207.241.229.149 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
MarkOne Dodano: 04-04-2011 IP: Ale syf. Takie ilości gnojówy - kto to usunie??
Icek Szwarc Dodano: 04-04-2011 IP: Może już czas najwyższy złożyć doniesienie do prokuratury?
Ivan Mladek Dodano: 04-04-2011 IP: ...ale należy też pamiętać, że rów grotnicki płynie z Grotnik i może ktoś w Grotnikach właśnie coś spuścił do niego :/ Tak czy owak za tzw. oczyszczalnie ścieków trzeba się zabrać na poważnie już.
edi Dodano: 04-04-2011 IP: nie dośc ,że oczyszczalnia powstała dzięki dotacji na uchronienie Boszkowskich jezior od złego to teraz nas zasr.. Czytając pisma i odpowiedzi na problem kanału boszkowskiego to mam wrażenie ,że co niektórym jest obojętne co się dzieje z naszymi jeziorami ważne żeby jakąś kasę wyciągnąc ( ludzie płacą kasę za ścieki a oczyszczalnia oszczędności wprowadza i tylko je przyjmuje i wydala). Może trzeba by Gospodarzowi gminy Włoszakowic pogratulowac syfu jakim włada , no i nam bo my w nim mieszkamy. Oczyszczalnia jest dla Włoszakowickich mieszkańców , którzy są w najdalszej odległości od jezior , a mieszkańcy jeziornych terenów mogą się uraczyc przydomowymi szambami. To prawda ,: bliżej koryta jak sie jest to ma się więcej udogodnień. WSTYD MI ZA LUDZI WŁADZY na naszych terenach nie dbają o to co mają i co ich otacza
małypływak Dodano: 04-04-2011 IP: Panie Starosto Leszczyński! To Pana urzędnicy wydają pozwolenia wodno-prawne. Robią to zza biurek. Może oni i Pan się znich podniesiecie i zobaczycie co firmujecie. Cały czas zaklinacie rzeczywistość zasłaniając się przepisami, a ona jak ten syf wypływa. Tak jest wygodnie, ale dla Was. Czy macie odwagę zaryzykować swoje "kariery" i coś z tym wreszcie zrobić???
Matek Dodano: 04-04-2011 IP: Aby wzorem wspomnianego artykułu nikt nie zarzucił, że od dnia obserwacji do zgłoszenia minęło zbyt dużo czasu (wtedy 4 dni robocze) pismo zostało wysłane priorytetem dziś rano( niecałe 20 godzin od obserwacji) i tk jak ostatnio z dokumentacją fotograficzna w formacie A4 w wysokiej rozdzielczości. Czym to się skończy ? pewnie tak samo jak ostatnio. Planowane też są tez inne działania w tej sprawie - więcej na forum.
wala Dodano: 05-04-2011 IP: Obecna sytuacja wodna stanowi wspaniałą okazje dla takich oszustów z pseudooczyszczalni! Widziałam to na własne oczy. Spuszcza się nieoczyszczone ścieki, a winę łatwo zwalić na tzw. nielegalne szamba w Boszkowie-Letnisku!
Jurgen Dodano: 05-04-2011 IP: WIOŚ się boi Waligóry. To pismo trafi do specjalnej teczki o nazwie "Nie drażnić Stanisława". Zresztą WIOŚ i tak nic nie zrobi bo są nieudolni.
olo Dodano: 07-04-2011 IP: No i pięknie to zrobiłeś , podatki są najważniejsze ale jak turyści nie będą przyjezdzać to wtedy P. Wójt sie obudzi z reką w n...pozdrawiam , szacun.
olo Dodano: 07-04-2011 IP: c,d - przepraszam a gdzie sa nowowybrani radni- czy nic juz nie moga zrobic przeciesz to poczatek ich kariery tej kadencji. boją sie smrodu....
markOne Dodano: 07-04-2011 IP: Takie życie, jak szef wydaje polecenie... to co można zrobić? Zwolni, i pracy ni ma :-( Czyli trza zrzucać :-( Podejrzewam, że w ten sposób wyraziliby się pracownicy oczyszczalni, z kierownikiem na czele. No ale czasy są jakie są. Jednak: Szkoda przyrody.... a jeszcze bardziej wody... której brakuje... na calutkim świecie... pzdr
edi Dodano: 11-04-2011 IP: Dziwi mnie fakt ,że jak płyty na drodze układano na koniec zimy (na ul.Dworcowej)w Boszkowie to prasa i radio nagłaśnialło "no stop" jak Powiat się troszczy o mieszkańców ,ale jak okoliczne jeziora są zasry.... przez oczyszczalnie w Grotnikach TO CISZA. Stan rzeczy jest wizytówka naszych władz- nie tylko gminnych ale powiatowych również.
JIK Dodano: 11-04-2011 IP: smutno mi ż j. dominickie jest zanieczszczone ale i tak co roku sikają do niego 1000 dzieci.LOVE BOSZKOWO
re Dodano: 13-04-2011 IP: ja pracowałam w tej oczyszczalni i takiego czegoś nie widziałam.Spust następuje tylko oczyszczonych ścieków i oczyszczona woda jest bezbarwna!!! przejrzysta!!czasem może nastąpić znikome spuszczenie osadu z bakterii które oczyszczają ścieki ale nie aż tyle !!. Po spuście ścieków oczyszczonych powinny one na dalszym etapie zmieszać się z wodą ale płynącą a tutaj nie wiadomo czy w rowie woda płynie czy poprostu jest taki poziom wody że ona stoi w miejscu i dlatego robią się takie gnojne czopy. Ale nigdy nie można wykluczyć innego źródła zanieczyszczenia :)
małypływak Dodano: 16-05-2011 IP: Nie można wykluczyć innego zanieczyszczenia??? Ciekawe, że kiedy nie było oczyszczalni Rów Grotnicki nie wyglądał tak ponuro. "re" pracował to chyba widział super czystą wodę w stawkach przy oczyszczalni. Przecież to zakała tego zakładu.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: -0.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
18.02.2019 05:15

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl