Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 27-11-2015 16:29
Data modyfikacji: 15-02-2016 16:52

      Niestety, jesień, łagodna zima oraz wczesna wiosna to raczej nie jest dobra pora dla Jeziora Dominickiego. Letni gwar, hałas, tłumy wczasowiczów, to pora gdy wszyscy skupiają się na letnikach, jedni zarabiają, inni wypoczywają.

A więc z tą jesienią i zimą?

Wówczas panuje pora gdy w ruch wprawiane są piły wszelkiego rodzaju, przyjeżdżają ciężarówki wypełnione żółciutkim piaskiem... Gdyby wszystkie tego typu prace były legalne i wykonywane "z głową", to wszystko byłoby w porządku. Tak jednak nie jest, bo wielu zaczyna prace niewiele mające wspólnego z dbałością o przyrodę i legalnością tego typu przedsięwzięć. Tnie się wszystko, a przy okazji powstają nowe skrawki plaży i pomosty. Dziwne, że do tej pory właściwe do dbania o przyrodę służby nie wykonywały dokumentacji fotograficznej jak wygląda brzeg i otoczenie brzegów jeziora wczesną jesienią i w kolejnym roku późną wiosną. W tym przedziale czasowym dzieje się wiele dziwnych rzeczy. Jezioro nie krzyknie, nie zaprotestuje.. Niewielu rozumie, że drzewa, trzciny i niedostępne brzegi, to niezbędne elementy natury i z rozwagą trzeba wycinać każdą pojedynczą nawet trzcinę oraz każde nadbrzeżne drzewo. Trawa też jest niezbędna, nie wszędzie musi być piaszczysty brzeg, bez kawałka "zielonego".

Czy wiosną znów zaskoczą nas artykuły w prasie, że coś tam wycięto, coś się zmieniło, a przecież nikt formalnie nie wysŧępował o jakiekolwiek zmiany. Są granice zmian w przyrodzie, a gdy je przekroczymy, to wówczas nikt już nad jezioro nie przyjedzie... bo nie będzie po co przyjeżdżać...

 

 

więcej na ten temat:


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 207.241.231.150 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Libra Dodano: 28-11-2015 IP: 83.11.193.236 Ładnie napisane.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 0.3°C
Temp. wody: 2.2°C
Wiatr: 0.4[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
15.01.2022 05:20

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl