Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 22-06-2020 15:03
( Radio ELKA, 21 czerwca 2020r. Hania Ciesielska)

Rusza sezon nad jeziorami
Na kąpieliskach ostatnie przygotowania

 

Po deszczowym weekendzie zapowiadana jest prawdziwie letnia aura, zachęcająca do wypoczynku nad wodą. W tym sezonie w powiecie leszczyńskim będzie pięć kąpielisk, zabezpieczonych przez ratowników i monitorowanych przez sanepid. Jako pierwsze „otwierają się” plaże w Boszkowie i Górznie.

Kąpieliska to zorganizowane miejsca bezpiecznego wypoczynku. Nad plażowiczami czuwają tam ratownicy, a woda w jeziorze jest kilkukrotnie badana.

 

Jako pierwsze w tym sezonie (20 czerwca) ruszyło kąpielisko „Pudełkowo” w Boszkowie, prowadzone

 

 przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach. - Przebadaliśmy wodę Jeziora Dominickiego oraz Jeziora Górznickiego. W Górznie kąpielisko zostanie otwarte w poniedziałek 22 czerwca. W obu przypadkach woda jest przydatna do kąpieli - informuje Paulina Bzdęga - Kramer, kierownik sekcji higieny komunalnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lesznie.

 

W poniedziałek do badania zostaną pobrane próbki wody z kolejnych trzech kąpielisk: w Osiecznej nad Jeziorem Łoniewskim, Gołanicach nad Jeziorem Krzyckim - tu sezon zaczyna się oficjalnie 1 lipca oraz w Brennie-Ostrowie nad Jeziorem Białym, gdzie sezon rusza 27 czerwca.

W Brennie utworzone zostanie też tzw. miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli w rejonie obozowisk i kolonii.

 

Czystość wody na kąpieliskach sprawdzana będzie w trakcie sezonu jeszcze trzykrotnie: 8 lipca, 28 i 29 lipca oraz 18 sierpnia.

 

 

Paulina Bzdęga - Kramer przypomina o wciąż obowiązujących obostrzeniach epidemiologicznych związanych z koronawirusem. - Także podczas wypoczynku na plaży należy stosować się do wytycznych. Przede wszystkim zachowajmy dystans, stosujmy środki ochronne i odkażające - radzi.

 

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 207.241.229.48 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 0.9°C
Temp. wody: 2.2°C
Wiatr: 0.4[m/s]
Kierunek wiatru: WSW

Ostatni odczyt:
15.01.2022 14:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl