Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 22-06-2020 14:57
( Radio ELKA, 4 czerwca 2020r. Jarek Adamek )

Temat dla reportera
Hałasujące motocykle


 

Czy policja sprawdza poziom hałasu emitowanego przez motocykle? – pytał jeden ze słuchaczy środowego wydania „Tematu dla reportera”. Jego zdaniem wielu motocyklistów znacznie przekracza przepisy, uprzykrzając życie innym.

Słuchacz skarżył się zwłaszcza na motocyklistów jeżdżących Alejami Konstytucji 3 Maja. - Nie chodzi mi o prędkość, tylko hałas, jaki robią - mówił - wiem, że w innych miastach policja prowadzi pomiary głośności pojazdów, a jeśli normy są przekraczane,

 

 zatrzymuje dowody rejestracyjne, czy można zrobić tak w Lesznie?

 

Okazuje się, że leszczyńska policja też może takich pomiarów dokonywać. - W ubiegłym roku otrzymaliśmy urządzenie o nazwie sonometr, służące właśnie do mierzenia głośności układu wydechowego - powiedziała Radiu Elka Monika Żymełka, oficer prasowy KMP Leszno. Urządzenie zostało zakupione przez samorząd powiatu leszczyńskiego. - W ubiegłym roku często używaliśmy go, zwłaszcza w Boszkowie - mówi Monika Żymełka - rzeczywiście dochodziło tam do częstego przekraczania norm hałasu, zwłaszcza przez motocyklistów.

 

 

Po stwierdzeniu, że maszyna jest zbyt głośna policja zatrzymywała dowód rejestracyjny, właściciel pojazdu musiał udać się do stacji diagnostycznej na szczegółowe badania techniczne dopuszczające do ruchu. Poza zatrzymaniem dowodu policja może nałożyć także mandat w wysokości do 500 złotych za przekroczenie norm hałasu. Policja zapewnia, że z pewnością w tegorocznym sezonie motocyklowym urządzenie będzie wykorzystywane także na leszczyńskich ulicach.

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 207.241.233.138 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 7.5°C
Temp. wody: 3.9°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
04.01.2022 13:40

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl