Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 22-06-2020 14:51
( Radio ELKA, 11 maja 2020r. Emilia Wojciechowska )
Kto usunie graty z dróg?
Wrak szpeci wjazd do Boszkowa

     

Spalony samochód stojący na wjeździe do Boszkowa to kiepska wizytówka letniska. Wrak znajduje się tam od zimy, pod koniec kwietnia prawdopodobnie ktoś go podpalił. Porzucone pojazdy są też problemem na niektórych osiedlach w Lesznie. Słuchacze audycji "Temat dla reportera" poinformowali nas o volkswagenie bez tablic rejestracyjnych na ul.Starozamkowej i nieużywanym citroenie, który blokuje miejsce na parkingu przy ul.Czechosłowackiej. - Czy tych warków nie można usunąć? - pytają. Pytanie skierowaliśmy do straży miejskiej i policji.

 

Każdy kto wjeżdżał w ostatnich tygodniach do Boszkowa musiał zauważyć wrak stojący po prawej stronie drogi, przed skrzyżowaniem ulic Dominickiej i Dworcowej. - Najpierw był sukcesywnie rozbierany, stał na kołkach, a ostatnio jak przejeżdżałem był spalony. Stoi tam chyba od zimy, fatalnie to wygląda. Dlaczego nikt się tym nie interesuje - pytał słuchacz na antenie Radia Elka. - Nie jest to dobra wizytówka letniska, ale pojazd znajduje się prawdopodobnie na działce prywatnej,

 

 więc niewiele możemy zrobić - usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy we Włoszakowicach.

 

O wraku wiedzą tez dzielnicowi i wiele razy interweniowali w tej sprawie. - Jeszcze przed pożarem kontaktowali się z właścicielem, by usunął pojazd, ale nie był zainteresowany - dowiedzieliśmy się w KMP w Lesznie. Kiedy pod koniec kwietnia samochód uległ spaleniu, policjanci również dzwonili do właściciela. Rozmowy nie przyniosły jednak skutku.

 

W Lesznie usuwaniem wraków zajmuje się straż miejska. - Zgodnie z artykułem 50a Prawa o Ruchu Drogowym możemy usunąć pojazdy z dróg publicznych lub z miejsc, które są oznaczone strefa zamieszkania lub strefą ruchu. Nie dotyczy to terenu prywatnego - mówi Sadowski, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Lesznie. Poza tym pojazd musi mieć znamiona wraku, czyli jego stan musi wskazywać, że od dawna nie był używany, np. brakuje powietrza w ogumieniu, opony są zarośnięte mchem, auto jest uszkodzone i nie ma tablic rejestracyjnych.

 

O dwóch takich samochodach informowali słuchacze Radia Elka. - Na Starozamkowej od dwóch miesięcy stoi volkswagen i blokuje miejsce - mówiła słuchaczka. - Na ulicy Czechosłowackiej od dawna citroen zajmuje miejsce parkingowe, nikt go nie używa, bo właściciel zmarł dwa lata temu - powiedział mieszkaniec jednego z bloków.

Z pytaniem czy to rzeczywiście są wraki zwróciliśmy się do Straży Miejskiej. - Citroen stojący na parkingu przy ul.Czechosłowackiej nie jest wrakiem, jest zaniedbany i brudny, ale ma tablice rejestracyjne. Jest zabezpieczony i prawidłowo zaparkowany. Nie mamy podstaw, by interweniować w tej sprawie - powiedział Dominik Sadowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Lesznie. W przypadku volkswagena zaparkowanego na ul.Starozamkowej strażnicy będą kontaktowali się z właścicielem. - Musimy sprawdzić dlaczego auto nie ma tablic, będziemy to wyjaśniać - dodał Sadowski.

 

Jeśli okaże się, że samochód jest wrakiem koszty jego usunięcia powinien ponieść właściciel.

 

 

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 207.241.231.164 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
letnik Dodano: 23-06-2020 IP: 91.236.73.178 przeciez wrak usunieto ok 2 m-ce temu
Kamil Dodano: 23-06-2020 IP: 83.26.205.69 W tytule jest data 11 maja. Super aktualności hehe
13 Dodano: 23-06-2020 IP: 79.186.10.70 A to z 2018 czy 2020??: Odpoczynek nad jeziorem napisane przez Matek Data dodania: 22-06-2020 14:53 ( Radio ELKA, 31 maja 2018r. Bartłomiej Klupś) Coraz większy ruch w Boszkowie Odpoczynek nad jeziorem
Kokos Dodano: 02-08-2021 IP: 89.68.174.107 widok na jezioro to szpecą te dwa wielkie bunkry nad samym brzegiem przy Sułkowskim,masakra. Boszkowo to coraz gorsze miejsce do wypoczynku.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 2.7°C
Temp. wody: 1.7°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
23.01.2022 15:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl