Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 29-01-2020 10:28
( Radio ELKA, 14 sierpnia 2019r. Bartłomiej Klupś )

Rowerem do Boszkowa
Ścieżka w pełni przejezdna

          Od kilku tygodniu rowerzyści mają powody do zadowolenia. W pełni przejezdna jest już ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż drogi powiatowej z Gołanic do Włoszakowic. Wkrótce w ośmiu miejscowościach powstaną także miejsca przesiadkowe.

Wszystkie prace budowlane realizowane przez spółkę Strabag zostały już zakończone. Obecnie trwają jeszcze prace porządkowe.

- Cały ciąg jest już przejezdny. Uporaliśmy się m.in. z dosyć kontrowersyjnymi zjazdami na posesje we Włoszakowicach. Czeka nas teraz czas odbiorów i rozliczeń, ale myślę, że tutaj żadnych niespodzianek nie będzie. Jest to nasze największe tegoroczne zadanie, o wartości blisko 9,5 mln złotych - podkreśla starosta Jarosław Wawrzyniak.

Powiat na to zadanie otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na kwotę ponad 6 mln 700 tysięcy złotych. Inwestycję wsparła także gmina Włoszakowice.

W ramach zadania powstanie osiem miejsc przesiadkowych z wiatami i stojakami do rowerów. Takie miejsce gotowe jest już w Krzyżowcu, a następne pojawią się wkrótce w Święciechowie, Gołanicach, Jezierzycach Kościelnych, we Włoszakowicach, Boszkowie-Letnisku, Pawłowicach i Oporowie. Dodatkowo na terenie dworca PKP w Lesznie ustawione zostaną stojaki rowerowe.

Projekt przewiduje także stworzenie aplikacji, która pozwoli na wyszukiwanie dogodnych połączeń komunikacyjnych w Lesznie oraz w powiecie.


 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.235.184.215 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 29.2°C
Temp. wody: 25.0°C
Wiatr: 0.4[m/s]
Kierunek wiatru: ESE

Ostatni odczyt:
19.06.2021 10:40

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl