Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 11-11-2012 19:21
Data modyfikacji: 18-02-2013 20:40

       III edycja Rajdu Niepodległościowego "Śladami Bartka z Piekła" już za nami. Punkt zbiórki jak zawsze ten sam - O.W. SADYBA nr 3 przy ul. Dominickiej 47 w Boszkowie-Letnisku. Jak przed rokiem rozpoczęliśmy o godzinie 11:00 wędrówką do miejsca, gdzie żył przez wiele lat "Bartek z Piekła". Każdy miał w ręku flagę narodową, a w kurtkę wpięty okolicznościowy biało-czerwony kotylion, jak na święto niepodległości przystało. Dobra, jak na listopad, pogoda zachęciła wiele osób do wspólnego marszu. Oprócz duchowych przemyśleń podczas marszu, rozmów na tematy przyziemne i doniosłe, była też uczta dla ciała. Na głodnych czekały u stóp kopca usypanego przez Bartka rogale i ciepły napój, potem jeszcze na koniec gorąca zupa na sali wiejskiej w Dominicach.

Zmęczeni, utrudzeni marszem mogli skorzystać z powozu konnego, który udostępnił p. Paweł John. Bardzo dziękujemy, podobnie jak za umożliwienie zorganizowania punktu zbiórki w gościnnym ośrodku SADYBA.

Dowodził całym przedsięwzięciem nieoceniony Michał Klawiński - komandor rajdu (już po raz trzeci i chyba już na stałe), salę w Dominicach jak zwykle doskonale przygotował Mateusz Krystians (sołtys Dominic) z zespołem, a całą imprezę przygotowało szereg woluntariuszy za co warto im przy tej okazji serdecznie podziękować.

Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa przygotowało na 3 Rajd Niepodległościowy specjalną płytkę CD z zeskanowanymi stronami oryginalnych zapisów Jana Kowalewicza zwanego "Bartkiem z Piekła". Każdy uczestnik rajdu otrzymał płytę jako prezent od SPB. Dziennik do skanowania udostępnił nam prof dr hab. Kazimierz Stępczak, któremu bardzo dziękujemy za materiały i ciepłe słowa. Dodamy, że honorowymi goścmi rajdu są jak zawsze, w/w p. prof. Kazimierz Stępczak i Kazimierz Wolniczak, znany wszystkim dobrze regionalista z Brenna.

Dziękujemy za udział i sympatyczną atmosferę!!!

 


Zobacz inne artykuły dotyczące postaci "Bartka z Piekła"

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 207.241.237.222 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Nikoś Dodano: 13-11-2012 IP: 80.50.132.18 Bardzo fajna okazja do wspolnego świętowania Swięta Niepodległości, serdecznie dziękuję organizatorom.Do zobaczenia na 3 rajdzie za rok!
Mirek Dodano: 13-11-2012 IP: 83.25.249.92 Dziękujemy :-) okazuje się, że można sympatycznie i zarazem patriotycznie uczcić Święto Niepodległości.
Ida Dodano: 27-01-2013 IP: 183.60.80.122 Nie jestem geedotą i nie miałem możliwości brać udziału w Waszym rajdzie, ale zainteresowały mnie zdjęcia. Z komentarzy wnioskuję, że pobyt w Natura Park też oceniacie pozytywnie, a zabawa była przednia.Łatwo zauważyć na prezentowanych zdjęciach, że poza atrakcjami wymienionymi na stronie internetowej ośrodka braliście też udział w innych zabawach. Czy to była jakaś rywalizacja, konkursy? Możecie napisać coś więcej o tych zabawach?PozdrawiamDamian Gałka


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 7.7°C
Temp. wody: 7.2°C
Wiatr: 32.2[m/s]
Kierunek wiatru: WSW

Ostatni odczyt:
29.03.2016 14:40

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl