Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Adm
Data dodania: 01-09-2020 14:36
Data modyfikacji: 01-09-2020 15:18


Tegoroczna edycja akcji Czyścimy Jezioro Dominickie odbyła się w bardzo nietypowym czasie jak i formie. W związku z pandemią jaka opanowała w tym roku nasze życie, zmuszeni byliśmy wielokrotnie zmieniać terminy jak i charakter samego wydarzenia. Do tego nasz i tak mały zespół organizacyjny przez różne życiowe problemy i sprawy także zredukował się do absolutnego minimum. Byliśmy jednak zdeterminowani by przeprowadzić trzynastą edycję CJD szczególnie, że przy ogromnym obciążeniu turystycznym problem śmieci w tym roku osiągnął poziom absurdu.

Akcja odbyła się w miniona sobotę 29.08.2020, gdy w Boszkowie panowały już pustki, co sprzyjało sprzątającym.  W tym roku każdy z uczestników po wcześniejszej internetowej rejestracji sam decydował gdzie będzie sprzątać. Niektórzy zdecydowali aby w ramach CJD w obecnej sytuacji zagrożenia, sprzątać w okolicach swojego miejsca zamieszkania. Stąd trudno w tym roku o wykazywanie - jak to miało miejsce do tej pory - statystyk w postaci ilości zebranych śmieci. Śmieci był ogrom - wystarczyły 2 - 3 minuty i 20m by zapełnić cały ciężki wielki worek.

W tegorocznej wirtualnej edycji akcji udział wzięło niecałe 50 osób na lądzie oraz 4 nurków.  Cieszyli nas bardzo nasi stali uczestnicy akcji, którzy nie zawarzając na trudności stawili się całymi rodzinami były także nowe osoby, dla których była to pierwsza przygoda z CJD.

W tym roku nie mogliśmy odwdzięczyć się Wam dobrą zabawą po akcji sprzątania. Nie było występów czy hucznego grillowania. Akcja odbyła się w skromnej i bardzo kameralnej atmosferze.

Dzięki naszym bardzo nielicznym w tym roku partnerom nie zostawiliśmy Was jednak z niczym.

Każdy uczestnik sprzątania, po dostarczeniu śmieci do Boszkowskiego punktu odbioru w ramach akcji CJD otrzymywał bon do restauracji Ambrozja gdzie czekała już pyszna i bogata zupa, lody, frytki oraz napoje były także jogurty oraz mleko.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym i ciężkimi czasie włączyli się do akcji w samym Boszkowie i okolicach oraz tym z Was, którzy sprzątali „zdalnie" z wykorzystaniem własnych środków.

Jeśli życie pozwoli, już teraz zapraszamy Was wszystkich na CJD2021 które odbędzie się 29 maja! Jesteśmy dobrej myśli mając nadzieje, że życie wróci do normalności i format akcji ponownie pozwoli nam działać z rozmachem. Szykujcie się wszyscy i zbierajcie siły bo pracy będzie wyjątkowo dużo!

Dziękujemy tegorocznym partnerom akcji:

 • Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami Dominik Zając, który jak co roku bezpłatnie odebrał kontener ze śmieciami oraz wszystkie pozostawione przez uczestników worki na terenie Boszkowa i zorganizował całą związaną z tym logistykę.
 • Restauracji Ambrozja w Boszkowie-Letnisku ul. Dworcowa, za zorganizowanie całej części kulinarnej, pomoc organizacyjną i pomoc w pozyskaniu sponsorów.
 • PPHU John, za udostepnienie ośrodka oraz dostarczenie pysznych kiełbas jako wkład do zupy. A także dostarczenie rękawic dla uczestników.
 • PPUH „Folar" Szpółka z o. o., za dostarczenie worków do zbierania odpadów
 • Firmie UniGast, za udostepnienie produktów spożywczych dla uczestników akcji
 • Firmie Mlekowita, za dostarczenie mleka i jogurtów
 • Firmie Pepsi, za dostarczenie napojów
 • Firmie WitPol, za dostarczenie wody
 • PPHU Jomike Jacek Kędziora, za wsparcie finansowe
 • Werner - Kenkel Sp. z o. o., za wsparcie Finansowe
 • Komendantowi Miejskiemu Policji w Lesznie za udostepnienie miejsca na kontener.
 • Łukaszowi Ławeckiemu - WLOPI - Włoszkowicki Portal Informacyjny


 • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
 • Twoje IP to: 207.241.231.149 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 1.2°C
Temp. wody: 2.2°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: WSW

Ostatni odczyt:
15.01.2022 15:50

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl