Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Łukasz Ławecki / Paulina Adamska
Data dodania: 06-06-2012 10:13
Data modyfikacji: 07-06-2012 13:29
Zapraszam do lektury relacji uczestników tegorocznego 92012) spływ całą trasą konwaliowego Szlaku Kajakowego

    Spływ był podzielony na dwa dni. Pierwszego dnia wszyscy biorący udział zebrali się na plaży w Dominicach.
Od 10:00 zebrani przygotowywali się do wyruszenia, by około godziny 11:00 ruszyć po wspaniałą przygodę.
Cała ekipa bez problemów przepłynęła Jezioro Dominickie i podkreślała , że z brzegu wiosłowanie wygląda prościej.
     Następnie przydały się bardziej ręce i nogi do wioseł, bo trzeba było przenieśc kajak na mostem drogowym przy ulicy Dworcowej. Za mostem "wrzuciliśmy" nasze kajki do kanału. Za nami ruszała także kolejna ekipa , która chciala przepłynąć ten malowniczy szlak. Dołączył do nas także pewien niezwykly kajak, "Kajak z żaglem"(Neptun08 z 1980roku). Przy sprzyjajacym wietrze nie miał sobie równych , lecz czasami żagiel było trzeba składać, bo problem stanowily niskie przejścia pod mostami. Jezioro Wielkie, Małe, Starkowskie tak szybko przeleciały, że ani się nie obejrzeliśmy , a już była przerwa na plaży w Perkowie. Wszysy uczestnicy najedli i napili się oraz porozmawiali o dotychczas przebytej drodze. Po 20 minutach przerwy wyruszyliśmy dalej. Wpływając na Jezioro Radomierskie ukazała się nam Wyspa Konwaliowa.Wyspa ma powierzchnię około 24,9 hektara.Porośnięta jest dębem bezszypułkowym. Rośnie tu także wiele cennych chronionych gatunków roślinnych na przykład lilia złotogłów, kosaciec syberyjski, buławnik czerwony. Nazwa wyspy pochodzi od masowo rosnącej konwalii majowej z pręcikami o różowym zabarwieniu.Na wyspie występują rzadkie gatunki ptaków: kania czarna i kania ruda, czapla siwa, kilka gatunków dzięciołów, szpaki oraz gołąb siniak. Żeby ujrzeć piękno tej wyspy uczestnicy podpłynęli bardzo blisko. Było juz czuć piękny zapach konwalii.
     Z wyspy został juz tylko kawałek do Przystani AWF w Olejnicy, gdzie zakończył się pierwszy dzień spływu.
Na przystani w Olejnicy mozna było zjesć kiełbaskę, odpocząć i porozmawiac na różne tematy.
     Tak zakończył się pierwszy dzień spływu , który liczył sobie 18,5 km Dominice-Olejnica.

     Drugi dzień to 15,5 km Olejnica-Papiernia. Wszyscy gotowi i wypoczęci stawili się na przystani w Olejnicy. Około 11.00 wyruszyliśmy na drugi etap spływu.
Płynęliśmy przez piękne połozone Jezioro Górskie , a następnie Osłonińskie. Za mostem w Osłoninie nastapiła krótka przerwa , żeby dać odpoczac mięśniom. Niektórzy zjedli drugie śniadanie , po czym nasz przewodnik powiedzial , żeby płynąć dalej Jeziorem Wieleńskim , trzymając się lewego brzegu. Zotoczylismy kajakami łuk i wpłynęliśmy na kanał łączący to jezioro z Jeziorem Breńskim. Z Jeziora Breńskiego było widać wieżę kościoła , ktory znajduje się w Brennie i znowu dalej trzymając się lewego brzegu, wpłynęliśmy w kanał na Jezioro Białe. Przystanek drugiego etapu odbyl się na Ostrowie , gdzie można było udac się do sklepu , czy skorzystać z toalety. Płynąc w kierunku Jeziora Mialkiego wiatr nie ułatwial nam życia , ale wszycy dzielnie znieśli jego opory. Wpływając na Jezioro Mialkie dostalismy ostrzeżenie o wysokiej zawartości mułu w jeziorz
e, a niskim poziomie wody. Miejscami było czuć , że aż odpychamy się wiosłami od dna. Po Jeziorze Miałkim przyszedł czas na dwa piękne , ale trudne do przepłynięcia , przez swoje zakręty kanały. Pierwszy to kanał łączacy Jezioro Mialkie z Jez. Lincjusz. Na moście, ktory łączy drogą Miasto i Brenno, spotkaliśmy Pana......., który opowiedzial nam parę historii dotyczących okolicy. Następnie wpłynęlismy na Jezioro Lincjusz z ktorego już tylko kanał i jezioro Brzeźnie dzielilo nas od Mety.
     Wszyscy uczestnicy przybyli na metę z uśmiechem i wspanialą opalenizną. Podczas splywu panowała miła atmosfera, cały czas świecilo nam słońcie. Bylo fajnie, pięknie...tak o spływie wypowiedzieli się uczestnicy.

Łukasz Ławecki

Paulina Adamska


Wiecej o trasie Konwaliowego Szlaku kajkowego znajdziesz w artykułach:


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 207.241.231.164 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 3.8°C
Temp. wody: 1.7°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
24.01.2022 22:20

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl