Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 14-12-2012 11:04
Data modyfikacji: 18-02-2013 20:45

      Kolejne 12 kart z dziennika "Bartka z Piekła", tym razem dołączyłem rok 1916.


Dziennik Bartka z Piekła udostępniamy za zgodą i wiedzą prof. dr hab. Kazimierza Stęczaka, który dysponuje tym fascynującym materiałem.

 

 


Zobacz inne artykuły dotyczące postaci "Bartka z Piekła"

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 207.241.231.144 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
2013 Dodano: 08-01-2013 IP: 79.184.135.204 http://www.bip.wijewo.pl/dokument/4149 "Rozmawialiśmy o zagrożeniach ze strony innych organizacji poza gminnych dotyczących dot. przejęcia kultywowania pamięci Bartka z Piekła. W miejscu tym członkowie stowarzyszenie miłośników Boszkowa organizują spotkania z okazji Święta Niepodległości." JAKIM ZAGROŻENIEM JEST KULTYWOWANIE PAMIĘCI JANA KOWALEWICZA?!!! JAK GMINA WIJEWO- URZĄD, SZKOŁY, ORGANIZACJE- KULTYWUJĄ PAMIĘĆ O JANIE KOWALEWICZU? Ciekawi mnie odpowiedź- może ktoś mi jej udzieli?
Matek Dodano: 21-01-2013 IP: 217.153.146.202 No tak trochę zajęło mi odszukanie tego protokołu ale poza zacytowanymi tu słowami w protokole tym nie ma nic więcej. Przyznam, że dziwi mnie a może i nawet szokuje użyte tu sowo "zagrożenie" czy "przejecie". To tak jak by ktoś szukał tu konfliktu którego nie ma. Kopiec Wilsona a zarazem miejsce życia Bartka z Piekła leży praktycznie na granicy gmin. Granice, które zresztą administracyjnie od czasu życia Bartka ( Jana Kowalewicza) zmieniały sie nie raz. Zarówno e-boszkow.pl, które zaczęło przypominać historie Bartka jaki bazujące na tym Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa które wspólnie z Fundacja Odzew i Przemęckim Parkiem Krajobrazowym ponad podziałami i granicami zaczęły kultywować tą szlachetna postać i historie z nią związaną. Warto tez zaznaczyć że przedstawiciele z e-boszkowo.pl i SPB spotykali się w tej sprawie z władzami Gminy Wijewo na rajdach pojawiali się tez mieszkańcy tej gminy. Dalsze plany co do tego miejsca też są realizowane w porozumieniu z włodarzami Gminy Wijewo. Także mowa o zagrożeniach czy przejęciu traktować należy jako żart lub po prostu niewiedzę. A szczególności w kontekście pochodzenia zarówno e-boszkowo jak i SPB, które nie są związane z władzami żadnej gminy a osoby je tworzące pochodzą z najróżniejszych gmin czy powiatów. Trzeba współpracować a nie szukać zagrożeń i o to apeluje.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 6.6°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 24.1[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
26.02.2017 06:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl