Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 05-05-2019 00:06
Data modyfikacji: 05-05-2019 00:28

   Interesując się historią regionu nie sposób nie odnotować faktu wydania i zarazem przeczytać publikacji pt. "By Bukwitz znów był Bukówcem". Książka ukazała się w ramach programu "Niepodległa". Wydawcą dzieła jest Stowarzyszenie Bukówczan MANU, redaktorem wydania Barbara Dragan przy wpółpracy z Zofią Dragan.

Cóż można napisać... Wspaniały dokument, który pokazuje na ponad 170 stronach jak mała społeczność wielkopolskiej wsi Bukówiec wiele zdziałała dla naszego wspólnego dobra, naszej Ojczyzny, na przestrzeni wielu, wielu lat.

W książce znajdziemy losy Bukówca i Bukówczan pod niemieckim zaborem (dział pn. "Czas niewoli"), zrywu zbrojnego - Powstania Wielkopolskiego (Cz II pn.: "Czas walki") i kolejnych lat (Cz. III: "Czas pamięci"). Wiele precyzyjnie opisanych zdjęć, dokumentów, prezentacja szeregu postaci, mapki, wiele historii różnych zdarzeń i szeregu losów ludzkich. Czyta się to naprawdę doskonale, tekst współgra z ilustracjami.

Książka budująca swoją treścią, zarazem starannie wydana, w twardej oprawie, na dobrym papierze. Treść i szata graficzna spowodowała, że mamy do czynienia z dokumentem obok którego nie można przejść obojętnie. Bukówiec może być dumny, że taka publikacja się ukazała. Ja dziękuję, że mogłem coś takiego przeczytać, a książka trafi na honorową półkę w mojej biblioteczce, przy czym będę zachęcał wszystkich znajomych aby to przeczytali, bo warto. Ta książka to kawał prawdziwego patriotyzmu, zaklęty w kartach papieru los wielu ludzkich istnień, polskich patriotów.

Przy okazji dodam, ze w książce jest również wymieniona postać Bartka z Piekła. Tym bardziej warto przeczytać.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 207.241.231.164 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 2.7°C
Temp. wody: 1.7°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
23.01.2022 15:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl