Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Prezes
Data dodania: 08-12-2010 17:38

     Kolejne zebranie członków Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa odbyło się w piątek 3 grudnia o godzinie 18.
Tym razem Boszkowo powitało nas obfitą ilością śniegu i niskimi temperaturami. Na pewno nagłe załamanie pogodowe w ostatnich dniach, intensywne opady śniegu spowodowały, że trudno było się spodziewać znaczącej frekwencji na zebraniu. O dziwo, dotarły na spotkanie osoby nawet z daleka, tak więc jak mówi przysłowie „dla chcącego nic trudnego”.
W sumie w spotkaniu uczestniczyło 11 osób, pojawiła się jak zwykle stała grupa uczestników oraz nowe osoby, w tym kobieta, tak więc powoli można przestać obawiać się, że Stowarzyszenie będzie wyłącznie działać w męskim gronie.
Jak wspomniałem było na dworze zimno, jednak gospodarz ośrodka TEPSA ugościł nas gorącą kawą i drobną słodką przekąską w postaci pysznych ciasteczek. Spotkanie trwało 2 godziny, bez przerw, chyba nikt się nie nudził.
Spotkanie zaczęło się od omówienia wyników wyborów samorządowych na szczeblu gminny i powiatowym. Na poziomie Gminy nic nowego, nowy-stary Wójt, natomiast na szczeblu starostwa walka o fotel Starosty na razie nie jest jeszcze wyjaśniona. Trwają powyborcze negocjacje i targi. W ciągu 2-3 tygodni sprawa objęcia urzędu Starosty Leszczyńskiego ma się wyjaśnić. Dla Stowarzyszenia powyższe jest istotne, bo współpraca z władzami na szczeblu gminy i starostwa jest niezbędna.
Co ważne, sprawa rejestracji Stowarzyszenia wchodzi w decydującą fazę, tym razem liczymy, że Sąd nie dopatrzy się uchybień formalnych i wyda pozytywny werdykt. Stowarzyszenie będzie mogło wreszcie działać usankcjonowane  z formalnego punktu widzenia. Na razie brak ostatecznej decyzji rejestracyjnej skutkuje tym, że nie możemy rozpocząć wielu działań i rozmów np. z lokalnymi włodarzami co do naszych zamierzeń i planów, nie możemy przedstawiać naszych propozycji. Na razie też nie przyjmujemy nowych członków, jak tez nie zbieramy składek członkowskich.
Na pewno rejestracja Stowarzyszenia, ostateczny werdykt, spowoduje, że natychmiast dojdą do skutku spotkania z p. Wójtem i Starostą Leszczyńskim, a działania Stowarzyszenia nabiorą tempa.
   Podczas spotkania ustalono, że sprawa odnowienia dworca PKP Boszkowo-Letnisko  wkracza w konkrety. Są zapewnienia co do środków na odnowienie obiektu, w planie jest konsultacja z fachowcem nt. odpowiedniej renowacji -w grę wchodzi wizualizacja projektu. W styczniu /lutym?/  planowane jest spotkanie z decydentami PKP odpowiadającymi za losy budynku dworca w Boszkowie. Prezentacja naszych planów powinna przynieść skutek w postaci aprobaty naszych propozycji. Umieszczenie punktu informacji turystycznej w budynku dworca to nasz docelowy plan. Jak zapewnił wiceprezes W. Raburski po rozmowie z przedstawicielem Przemęckiego Parku Krajobrazowego nie będzie problemu z załatwieniem niezbędnych materiałów promocyjnych, co na pewno będzie dobrym początkiem do startu punktu informacji turystycznej.
PPK przychylnym okiem spogląda na działania SPB i oczekuje, że Stowarzyszenie wesprze PPK w propozycjach co do odnowienia i uatrakcyjnienia szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych w regionie.
W planach na nadchodzący czas, już po pełnej legalizacji Stowarzyszenia, są spotkania z Wójtem Włoszakowic, Wójtem Gminy Przemęt, Starostą Leszczyńskim, przedstawicielami Przemęckiego Parku Krajobrazowego oraz Nadleśnictwa, jak też z Prezesem Gminnego Zakładu Komunalnego we Włoszakowicach nt. oczyszczalni ścieków w Grotnikach.
Zarząd Stowarzyszenia nie wyklucza również aktywnego udziału w sesjach Rady Gminy Włoszakowice. Pozostaje jeszcze kwestia czy wskazane powyżej osoby będziemy gościć na naszych spotkaniach, czy też wybierać się będziemy do nich osobiście.
W trakcie zebrania omówiono sprawę uatrakcyjnienia Boszkowa pod względem turystycznym w kontekście przygotowania nowych promenad i szlaków, wprowadzenia oznakowania zejść na plażę i poszczególnych tras turystycznych. Oczekujemy na wszelkie sugestie i propozycje w tej materii, na pewno dobre pomysły są mile widziane. Powraca też sprawa organizacji parkingów w Boszkowie oraz finansów Gminy w kontekście wpływów i wydatków na rzecz Boszkowa-Letniska. Dla ostatecznego wyjaśnienia tej kwestii ustalono, że legalne Stowarzyszenie zwróci się z pismem do władz Gminy Włoszakowice o przedstawienie tego zagadnienia.
Pojawiła się po raz kolejna sugestia co do rozdziału SPB od witryny internetowej e-boszkowo. Nie mniej jednak na dzisiaj nie ma takiej potrzeby, jak stwierdzono w trakcie dyskusji, co najwyżej w przyszłości powstanie osobna strona Stowarzyszenia na zasadzie tzw. internetowej wizytówki. Konkluzja jest jedna, życie pokaże czy takie działania mają sens i czy faktycznie tak się stanie pokaże nam przyszłość. Padła też sugestia, że w obliczu dalszych działań Stowarzyszenia konieczny jest dobry tzw. „PR”. Medialne promowanie Stowarzyszenia będzie pomocne dla skutecznego działania organizacji. Może to właśnie doskonała rola dla osoby płci pięknej?

Jak bumerang wraca wstydliwa sprawa toalet w Boszkowie. Pojawiają się w tym kontekście propozycje uporządkowania obszarów pomiędzy istniejącą tzw. promenadą a brzegiem jeziora. W chwili obecnej bujna roślinność jest miejscem zachęcającym do wykorzystania ich jako „naturalnej” toalety. Brak publicznych sanitariatów to zmora Boszkowa, Stowarzyszenie będzie działać na rzecz rozwiązania tego problemu. Tu również są konieczne ustalenia z  lokalnymi władzami. Zresztą wiele zagadnień związanych z działaniami Stowarzyszenia wymaga konsultacji z władzami i innymi zainteresowanymi osobami oraz instytucjami. Wspomniano też o festiwalu EUFORIA. Budzi on wiele kontrowersji, sprzecznych odczuć i dlatego Stowarzyszenie będzie również sugerowało decydentom co do wprowadzenia takiego formatu imprezy, żeby nie był on negatywnie odbierany np. poprzez uciążliwy hałas o 6 rano. Trzeba kwestię czasu trwania w/w imprezy unormować. Wskazano też podczas dyskusji, że Boszkowo zasługuje także  na inne muzyczne imprezy, może nawet we wrześniu, co wydłuży boszkowski sezon turystyczny. Euforia swoją drogą, ale Boszkowo to też miejsce, gdzie jest miejsce na imprezy z kręgu country, rocka, żeglarskich szant itd. Na imprezy czekają lokalni przedsiębiorcy, jak też spragnieni rozrywki turyści. Dodam, że nie kwestionowano sensu samej Euforii, jak też zakazywania organizowania takiej imprezy, jednak trzeba osiągnąć kompromis pomiędzy tymi, którzy słuchają takiej muzyki a innymi osobami, które w połowie sierpnia wypoczywają w Boszkowie.
2 godziny spotkania minęły „jak z bicza strzelił”, pora wracać do domu i działać.
Terminu następnego spotkania na razie nie ustalono, tak więc śledźcie kochani informacje na ten temat na stronie www.e-boszkowo.pl.


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.205.176.85 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Zientas Dodano: 12-01-2011 IP: W planach jest także współpraca z Gminą Wijewo, na terenie której leży przecież część Szlaku Konwaliowego.
onetka0 Dodano: 12-01-2011 IP: Zgłaszam projekt zrobienia oświetlenia, chociaż jednej lampy na ulicach tych na których nie ma ANI JEDNEJ tak np jest w wielu miejscach Boszkowa, a po zmroku, po koncertach nie jest zbyt bezpiecznie w niektórych rejonach, są dewastacje - na początek ulica Źródlana w kierunku do Dzidasa i do ul. Dworcowej, jest slup, jest kabel, jest i kapliczka, jest źródełko, jest szlak turystyczny, ale pewnie nie ma jak to zwykle kasy, ale może kiedyś krzyżówka Leśnej, Źródlanej, Dworcowej, Wiśniowej...potem odnogi Dominickiej no i na promenadzie hm...naprawi się lampy i porozbijane klosze, ustawi kosze i wywiezie śmieci, które pozostały po sezonie 2010, patrz - Hawaje i kosze obok, nie tylko elewacja się liczy, po za tym wyprofiluje się drogi, zakręty, policja będzie pilnowała 40/h wszelkich pojazdów nie tylko osobowych....jest wiele spraw, ale dobrze,że są ludzie którzy o tym myślą.
Nelly Dodano: 28-11-2012 IP: 200.147.54.177 Inni albo nie wiedzieli, że w czisae obiadu średnio byli warci dużo więcej niż 1 milion $ (biorąc pod uwagę majątek Pana Tada Witkowicza) albo nie mieli odwagi/potrzeby, żeby uścisnąć dłoń tego przedsiębiorczego Polaka. Zacytowałam fragment twojego postu, żeby podzielić się spostrzeżeniem: inni raczej NIE MIELI POTRZEBY ! Często obserwuję u ludzi przeciętnych brak należytego szacunku do ludzi sukcesu, do ludzi bogatych, a często wręcz przeciwnie żywienie negatywnych uczuć, takich jak zazdrość, pogarda, podejrzliwość. Jestem przekonana- szczery zachwyt i szacunek do ludzi, ktf3rzy zamiast tego żeby tkwić w biedzie(a to jest o wiele łatwiej niż walczyć o swoje!!!) nie zgadzają się ze swoim losem i postanawiają kreować własne życie według swojego scenariuszu, są cechami ktf3re wskazują na to że osoba adekwatnie odbiera rzeczywistość i jest w stanie sama sukces osiągnąć. Czego ja Tobie szczerze życzę!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 8.9°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
19.11.2019 15:54

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl