Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Prezes
Data dodania: 07-11-2010 11:12
Data modyfikacji: 08-12-2010 17:30

23 października, w słoneczną i w miarę ciepłą, jak na porę roku, sobotę, nastąpiło kolejne Spotkanie Przyjaciół  Boszkowa. Tym razem wyjątkowo miało ono miejsce gdzie indziej niż zazwyczaj, bo na terenie b. ośrodka „AKWAWIT". Promienie słońca wygnały całą przybyłą 9  na ławeczki, było to milsze niż siedzenie na sali, gdzie temperatura nie była zbyt przyjazna do konstruktywnej debaty i odbiegała znacznie od temperatury na dworze.

Nie sposób jednak pominąć faktu, że już pół godziny przed 11 część z późniejszych uczestników spotkania  zebrała się na terenie przystanku PKP w Boszkowie-Letnisku. Robocza wizytacja miała na celu obejrzenie tego miejsca i ustalenia planów co do jego odnowienia z początkiem przyszłego sezonu turystycznego. Faktycznie, na dzisiaj przystanek PKP nie wygląda najlepiej, na pewno nie jest miłą wizytówką. Ustaliliśmy, że zaproponujemy właściwym komórkom PKP plan renowacji obiektu, z ewentualną nawet dzierżawą obiektu, z planem powstania punktu informacji turystycznej. Czasu jest jeszcze sporo, pora jesienno-zimowa będzie sprzyjać negocjacjom z właścicielami dworca co do zakresu działań ze strony Stowarzyszenia. Na wiosnę przyjdzie pora na malowanie elewacji obiektu, skoszenie trawy, zadbanie o pozostałą zieleń na terenie dworca, a jeżeli kierownictwo PKP wyrazi zgodę, to także na prace renowacyjno-odświeżające wewnątrz budynku, bo widok wnętrza obiektu pozostawia wiele do życzenia.

Spotkanie zaczęło się tuż po godzinie 11, z odczekaniem przysłowiowego kwadransa. Niestety, parę osób deklarowało przybycie, m.in. na stronie e-boszkowo.pl, jednak nie dotarło. Szkoda, zapraszamy na kolejne spotkania, prosimy śledzić aktualne informacje na www.e-boszkowo.pl

 

Zadaniem roboczego spotkania było przydzielenie prac, ustalenie priorytetów co do zadań na najbliższe tygodnie i miesiące.

Ustalono, że w najbliższym czasie przede wszystkim działania członków Stowarzyszenia będą ukierunkowane co do rozeznania w/s opracowania „Planu rozwoju turystycznego Boszkowa", zagospodarowania tzw. „strefy brzegowej", przygotowania materiałów i opracowań dot. Szlaku Konwaliowego oraz materiałów nt. pracy oczyszczalni w Grotnikach. Zauważono podczas dyskusji, że Boszkowo oraz jezioro Dominickie są przedmiotami wielu opracowań i dokumentacji przygotowywanych w różnym okresie czasu, w różnych celach i przez różne instytucje. Brak jednak zebrania wszystkich opracowań w jednym miejscu, a co istotniejsze, wyciągnięcia z szeregu materiałów wniosków  na przyszłość, z pożytkiem dla Boszkowa i okolicy.

Oprócz powyższych zagadnień pozostaje jeszcze w centrum zainteresowania  kwestia przygotowania materiałów do przewodnika, oznakowania i uporządkowania szeregu interesujących w Boszkowie i okolicach miejsc, problem toalet publicznych.

Zadań jest więc multum. Pobocznym zagadnieniem była kwestia wyboru znaku dla Stowarzyszenia. Na razie sprawa pozostała nierozstrzygnięta.

Czekamy również na przygotowanie przez p. Leszka Jagodzika, radnego z Gminy Włoszakowice, materiałów nt. tego jak kształtuje się budżet gminny w stosunku do Boszkowa. Bilans przychodów i wydatków na pewno stanie się ciekawym materiałem do konstruktywnej analizy. Prezentacja tych ciekawych danych już 13 listopada, podobnie jak pierwszych podsumowań, pierwsze relacji z tego co już udało się osiągnąć.

 

 

 

 

 

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.205.176.85 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 8.9°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
19.11.2019 15:54

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl