Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 27-03-2011 22:10
Data modyfikacji: 27-03-2011 22:17

 

     Kolejne spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa miało miejsce 20 marca  o godz. 15:00 w Ośrodku Wypoczynkowym SADYBA I.

Po raz kolejny spotkanie odbyło się poza naszą macierzystą siedzibą i po raz kolejny dziękujemy, że pan Paweł John przyjął nas w gościnnego progi SADYBY. Jeszcze raz dziękujemy!

Powoli już czujemy oddech wiosny, ale jeszcze trochę zimy tego dnia w Boszkowie było. Morsy, tj. miłośnicy kąpieli w lodowatej wodzie parę godzin wcześniej ratowali Marzannę, kto chciał mógł próbować zanurzania w zimnej wodzie (całe wydarzenie można obejrzeć na stronie e-boszkowo.pl). Przychodząc do SADYBY mijaliśmy po drodze ostatnich morsów, zadowolonych z kąpieli, a zarazem smutnych, ze nadchodzi ciepła pora roku i skoki do lodowatej wody trzeba odłożyc co najmniej do późnej jesieni.

U nas za to był kominek i wspaniały widok na jezioro Dominickie.

Zasiedliśmy do stołu parę minut po godzinie 15, aby prawie 3,5 godziny /oczywiście z małymi przerwami na drobne przekąski, jak np. przepyszny chleb ze smalcem oraz na kawę lub herbatę/ słuchać i oglądać prezentacji  p. Andrzeja Łakomego z Zespołu Rybacko-Wędkarskiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Osiecznej.

Było czego posłuchać i pooglądać. Niech żałują Ci, którzy nie przyszli! Prezentacja była ciekawa i aż żal było kończyć, chociaż jeszcze można było parę dodatkowych pytań zadać. Ale... ile można szanownego Gościa męczyć w niedziele popołudnie... Spojrzenie na problemy jeziora Dominickiego z pozycji człowieka prowadzącego gospodarkę rybacką, a zarazem będącego miłośnikiem przyrody było naprawdę ciekawe. Wielu z nas dowiedziało się wielu ciekawych rzeczy i o to chodzi. Na pewno walor edukacyjny tego spotkania był znaczący i warto przyjść na kolejne spotkania kolejni goście naszych spotkań będą także ciekawi i na pewno będą mieli sporo do powiedzenia.

Z uwagi na fakt, że spotkanie okazało się strzałem w „10", na pewno jeszcze Pana Andrzeja zaprosimy, aby dowiedzieć się jeszcze więcej. Dziękujemy!

Kolejne spotkanie już za miesiąc, tuż przed Świętami Wielkanocnymi.

Proszę śledzić informacje na naszej stronie dot. szczegółów kolejnego spotkania.

 

 Przedstawiciel PZW pan Andrzej Łakomy podczas prezentacji zatytułowanej. "Jezioro Dominickie - Środowisko i gospodarka rybacko-wędkarska"

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.94.200.93 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 5.3°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
16.12.2019 06:44

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl