Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Prezes
Data dodania: 13-03-2011 12:36
Data modyfikacji: 13-03-2011 12:39

     11 marca o godz. 11 doszło do „oficjalnego" spotkania przedstawicieli Zarządu SPB z p. Jarosławem Wawrzyniakiem, v-ce Starostą Powiatu Leszczyńskiego.

     Spotkanie miało charakter prezentacji zamierzeń Stowarzyszenia, przedstawiono cele organizacji, plany krótko i długoterminowe. Poruszono także w ciekawej rozmowie szereg zagadnień, które są istotne dla Boszkowa i całego regionu jak m.in.: kwestia nielegalnych budowli na terenie Boszkowa-Letniska, nierozwiązany do końca problem zbierania i regularnego wywozu odpadów w sezonie, dojazdu i parkowania w gorące letnie weekendy oraz sprawę konieczności udrożnienia Szlaku Konwaliowego. Przedmiotem rozmowy była też „nieszczęsna" ulica Dworcowa i problem utrudnień komunikacyjnych wynikających z okresowych podtopień drogi. Podczas rozmowy poinformowano Pana Starostę o pisemnym wystąpieniu przedstawicieli e-boszkowo.pl i Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa do władz powiatu w/s modernizacji przepustu pod ulica Dworcową i dostosowania go do wymogów turystyki wodnej /przebudowa przepustu pod kątem swobodnego ruchu żaglówek i kajaków/. Ciekawi jesteśmy co do oficjalnego stanowiska władz powiatu, tym bardziej, że w związku z podtopieniami modernizacja ulicy Dworcowej jest niezbędna, tak więc niejako przy okazji można pomyśleć o w/w przepuście. Jak zwykle pozostaje problem pieniędzy, które trzeba wydać, a tych jest jak zwykle mało lub nawet nie ma ich wcale.

     Ustalono, że Stowarzyszenie będzie na bieżąco informować o swoich działaniach Starostwo, wymieniono się danymi teleadresowymi i zakończono spotkanie stwierdzeniem, ze na pewno nie jest to ostatni kontakt członków Stowarzyszenia z życzliwymi naszej inicjatywie włodarzami powiatu leszczyńskiego.

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.94.200.93 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 5.3°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
16.12.2019 06:44

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl