Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Prezes
Data dodania: 05-03-2011 12:21
Data modyfikacji: 05-03-2011 12:27

 

   Minęło kolejne spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa.

     W niedzielę, 20 lutego 2011 r. o godz. 15 zebraliśmy się w Ośrodku Rekreacji Konnej „KALUMET" przy ul. Żeglarskiej 1A w Boszkowie-Letnisku. Miejsce spotkania okazało się bardzo przytulne, przy kawie spędziliśmy prawie 2 godziny. Dla głodnych były kiełbaski (bardzo smaczne!). Nikt więc głodny i spragniony „Kalumetu" w niedzielne popołudnie nie opuścił.

     Pomimo, że zima wróciła, ponownie spadło trochę śniegu, a słupek rtęci zawędrował znacznie poniżej zera, atmosfera obrad była ciepła, a członków SPB znów przybyło. Wreszcie ożywił się skarbnik SPB p. Szymon Zimniewicz, co rusz podchodzili do naszego „managera finansowego" ludzie ze „środkami płatniczymi" w garści. Wreszcie więc konto Stowarzyszenia się do czegoś przyda! Przy tej okazji warto wskazać, że składki członkowskie to kropla w morzu finansowych potrzeb SPB. Konieczne jest zabieganie o sponsorów i członków z pojemną kieszenią (ale bez przysłowiowego węża w kieszeni). Co raduje, są kolejni członkowie SPB, a „starzy" członkowie dopisują. Frekwencja na spotkaniach jest spora i jak już pisałem nie maleje. Tak więc nie jest prawdą, ze los Boszkowa jest ważny tylko w sezonie letnim, Boszkowo poza sezonem tez żyje czego przykładem jest SPB. 

 

W trakcie spotkania poruszono bieżące kwestie działania SPB, a głównym punktem była prezentacja działań Zarządu Przemęckiego Parku Krajobrazowego (PPK) przez p. Michała Klawińskiego.

Okazało się, że spotkania z osobami spoza SPB są bardzo ciekawe. Pan Michał moim zdaniem bardzo ciekawie przekazał co to takiego „PPK" i że nie warto się go bać (Parku, nie p. Michała).

Faktycznie, już parę zdań wystarczyło, żeby w pył zetrzeć dotychczas utarte mity i przesądy nt. Parku. Od razu zrodziła się myśl, aby na stronie www.e-boszkowo.pl zamieścić tzw. FAQ nt. Parku. Zestaw najczęściej zadawanych pytań wspartych kompetentnymi odpowiedziami na nie, pozwoli na przedstawienie Przemęckiego Parku Krajobrazowego takim jaki jest, a nie takim jak często pokutuje w mediach nieprzyjaznych PPK i ustach przeciwników.

(Pytania do PPK mozna zadawać  klikając TUTAJ )

W trakcie spotkania ustalono, ze kolejne spotkania SPB będą się odbywać w 3 niedzielę każdego miesiąca. Co do miejsca spotkań, to może ono być różne, ale zazwyczaj będzie to sala macierzysta Stowarzyszenia, tj. w Ośrodku Wypoczynkowym „TEPSA". Wszelkie odstepstwa będą  zamieszczane odpowiednio wcześniej na stronie www.e-boszkowo.pl., a członkowie Stowarzyszenia otrzymają na ten temat e-mail'e lub SMS'y.

Ponadto  ustalono, że działamy jako SPB w oparciu o już istniejący harmonogram i plan, oczekujemy na decyzję PKP w/s przejęcia w użytkowanie dworca PKP. Powoli, ale coraz szybciej zbliża się sezon letni, członkowie SPB muszą też się powoli budzić do działania. Jest sporo do zrobienia!

W lutym SPB zaktywizowało się medialnie, widać nas i słychać w mediach, dobrze, że mamy przychylność wśród dziennikarskiej braci. Często się mówi, ze media to „czwarta władza", a z władzą warto żyć w zgodzie.

W marcu kolejne spotkanie, prawdopodobnie z udziałem przedstawiciela Polskiego Związku Wędkarskiego. Na pewno będzie okazja do zadania użytkownikom wód jeziora Dominickiego szeregu pytań. Warto więc już teraz zaplanować czas w trzecią niedzielę marca. Zapraszam w imieniu własnym oraz wszystkich członków SPB.

 

Ps. Jeżeli chcecie Szanowni Czytelnicy więcej dowiedzieć się o SPB, jakie są zadania Stowarzyszenia itp., zapraszam na stronę www.e-boszkowo.pl i forum społecznościowe.

A przy okazji warto dla własnej wiedzy sprawdzić co znaczy „kalumet". Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze, tak więc nazwa ośrodka jest chyba adekwatna do miejsca.

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.94.200.93 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 5.3°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
16.12.2019 06:44

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl