Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Prezes
Data dodania: 03-01-2011 20:09

      Minął 2010 rok, 29 sierpnia ubr. po raz pierwszy zebrało się grono założycielskie Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa. Praktycznie cały powyższy okres to zmagania z procedurą założycielską, ciągle czegoś brakowało, a to podpisu, a to kopii czegoś tam... Na szczęście w końcu, na początku grudnia ubr., Sąd w swojej łaskawości, zarejestrował Stowarzyszenie.

Co w tym czasie osiągnęliśmy, co zrobiono przez pół roku? Każdy widzi to na pewno trochę inaczej, na pewno już sama rejestracja jest godna zauważenia. Mimo 20 lat demokracji w naszym kraju wszelkie oddolne inicjatywy nie są jakoś mile widziane (no może poza Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy), a często wynika to ze zwykłej zawiści i podejrzeń, że ludzie którzy chcą coś konkretnego zrobić, nie robią to w imię wyższych celów, a działają tylko dla siebie, dla prywatnych korzyści. Przekornie odpowiem, ze Stowarzyszenie jest „interesowne", gdyż cele organizacji są na tyle rozległe, że de facto każdy na nich pośrednio skorzysta, a najbardziej samo Boszkowo-Letnisko i pobliskie okolice, i o to przecież chodzi.  Czyste, dobrze zorganizowane, rozkwitające, promowane w różnych mediach Boszkowo, to nasz cel i korzyść dla wszystkich, dla tych którzy w Boszkowie odpoczywają, pracują i mieszkają. Chcemy, aby zadowoleni byli turyści, zarobili lokalni przedsiębiorcy, a może i przyroda też przy tym nie ucierpi, bo o nią też chcemy zadbać. Nie można przecież zapominać, że Boszkowo to swoisty skarb natury.

Co jeszcze w Stowarzyszeniu? Odbyły się pierwsze spotkania robocze, relacje z kolejnych spotkań zawarliśmy na gościnnej stronie e-boszkowo.pl, proszę je koniecznie przeczytać.

Plany Stowarzyszenia są spore, dalekosiężne, oby starczyło nam sił do ich realizacji. Zapraszam do śledzenia tego co nam się uda dokonać, a zarazem oczekujemy, że nasze Stowarzyszenie będzie rosło w siłę poprzez kolejnych członków, zapraszamy. I nie obawiajcie się. W Stowarzyszeniu czekamy na wszystkich, na każdy nowy, ciekawy pomysł do zrealizowania.

Wracając do meritum. Nasze spotkania robocze wskazały cele do realizacji, zarówno te do szybkiej realizacji, jak i do wykonania w dłuższej perspektywie czasowej. Odbyły się pierwsze rozmowy z osobami z zewnątrz, przedsiębiorcami i przedstawicielami różnych instytucji. Złożono dwa wnioski do Starostwa Powiatu Leszczyńskiego o dofinansowanie zadań realizowanych przez Stowarzyszenie. Czy dotacje otrzymamy? O tym zadecyduje właściwa komisja, fakt, że czasu było mało na złożenie i przygotowanie, w dodatku praktycznie zaraz po dopełnieniu formalności prawnych składaliśmy konieczne dokumenty. Często się mówi, „co nagle to po diable", ale próbować trzeba.

Jest już wstępny harmonogram prac, są przypisane poszczególne osoby do poszczególnych zadań, przed nami bardzo ważne Walne Zebranie Członków w pierwszym kwartale 2011 roku. W tzw. międzyczasie odbędą się spotkania z przedstawicielami władz samorządowych i przedsiębiorcami, aby przedstawić naszą inicjatywę i zachęcić zainteresowanych do wspierania naszych działań w formie wszelakiej, od dobrego słowa", wsparcie materialne, aż po finansowe dotacje.

Po okresie walki z procedurami, teraz pozostaje nam codzienne działanie na rzecz Boszkowa. I co podkreślam, niech każdy z nas poświęci chociaż odrobinę swojego wolnego czasu na rzecz Stowarzyszenia, to na pewno wszyscy przekonamy się, że warto działać.

            Przy okazji składam wszystkim życzenia, aby dopiero co zaczęty 2011 rok był rokiem wszelkiej pomyślności! Mam nadzieję, że podsumowując 2011 rok będziemy mogli wszyscy powiedzieć, że Stowarzyszenie działa i są tego konkretne efekty.

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.94.200.93 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Zientas Dodano: 03-01-2011 IP: Amen!
onetka0 Dodano: 04-01-2011 IP: Tak trzymać i na forum proszę podać numer konta, bo są deklaracje i chyba można takie Stowarzyszenie "zasilić", ... jakieś składki chyba są?!
Matek Dodano: 04-01-2011 IP: Składki zostaną ustalone na pierwszym wlanym zgromadzeniu. Konto zostało założone kilka dni przed nowym rokiem. Postaram się na dniach umieścić numer konta.
SATNTUTAJ Dodano: 05-01-2011 IP: Właśnie jeśli chodzi o małe grosiki w rozreklamowanie terenów Boszkowa-Letniska. Założyłem reklamę w Google, która będzie promować i stronę i mój ośrodek. Może to na początek nie wiele, ale przysłowiowe\"ziarnko do ziarnka\"
Matek Dodano: 05-01-2011 IP: A gdzie znajdziemy ta reklamę?
STANTUTAJ Dodano: 05-01-2011 IP: Szanowny Adminie. Dam namiary ale muszę jeszcze parę formalności załatwić. Na pewno umieszczę informację. Przedtem podałem zły nick. teraz jest prawidłowy. Nowy rok i mała zmiana.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 5.3°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
16.12.2019 06:44

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl