Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Prezes
Data dodania: 01-08-2011 09:11

Wizyta Zarządu SPB w WZMiUW w Lesznie

 

W dniu 29 lipca br. Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa w osobach B. Wierzbickiej i M. Kędziory spotkał się z Dyrektorem Rejonowego Oddziału Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lesznie p. F. Halcem.

Spotkanie miało charakter roboczy, tj. Zarząd zapoznał się z informacjami co do przetargów i zakresem robót melioracyjnych przewidywanych m.in. na Szlaku Konwaliowym. Z otrzymanych informacji wynika, że Kanał Boszkowski będzie odmulony na całej swojej długości.

To bardzo pozytywna wiadomość, która sprawia, iż ciek będzie dostępny dla miłośników kajakarstwa "nie tylko" preferujących sporty ekstremalne, ale też dla tych, którzy po prostu lubią podziwianie przyrody i bezpieczny wypoczynek na łonie natury.

Pozostaje tylko pytanie czy tegoroczny, przewidywany zakres prac melioracyjnych, będzie kontynuowany w latach kolejnych. Tego nie wiadomo. Jak zwykle wszystko rozbija się o finanse i budżet na prace melioracyjne w danym roku.

Co do stanu Strugi Grotnickiej, nie jest on przedmiotem zainteresowania WZMiUW, gdyż jest kwalifikowany jako rów melioracji szczegółowej. Czyli nadal Struga Grotnicka w swojej końcowej części, przy ujściu do Kanału Boszkowskiego będzie straszyć swoim widokiem i zapachem. Szkoda.

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl