Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Prezes
Data dodania: 27-04-2011 21:13

Kolejne spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa odbyło się 17 kwietnia br. o godz. 15:00

Tym razem wróciliśmy do korzeni i spotkanie odbyło się na sali Ośrodka Wypoczynkowego „TEPSA" należącego do p. Romana Skrzypka.

Zaczęliśmy nasze comiesięczne spotkanie od chwili ciszy; chcieliśmy w ten sposób pożegnać naszego niedawno zmarłego kolegę, p. Lechosława Gbiorczyka. Cześć Jego pamięci!

 

Jak zwykle na spotkaniu mamy zaproszonego gościa. Tym razem był to p. Rafał Jagodzik piastujący stanowisko Prezesa Gminnego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. z/s we Włoszakowicach. W związku z powyższym spotkanie toczyło się wokół spraw związanych z gospodarką odpadami oraz wodno-ściekową na terenie Gminy Włoszakowice. Dla SPB sprawa odpadów i ścieków jest kwestią pierwszoplanową, a więc taki gość był jak najbardziej oczekiwany.

Pan Rafał, jak zwykle przygotowany merytorycznie, przybył planowo i .... zasypał nas wprost lawiną różnorodnych informacji. Nie sposób nie napisać w tym miejscu, że pracy i problemów GZK ma naprawdę wiele. Prowadzenie  spraw związanych z gospodarką odpadami i ściekami jest niezmiernie złożone, szczególnie w sytuacji gdy ciągle wielu bardziej lubi wyrzucać odpady do lasu niż do kosza, a oczyszczalnia gminna w Grotnikach wymaga ciągłych nakładów finansowych, aby utrzymać jakość oczyszczonych ścieków odprowadzanych do środowiska w odpowiednich parametrach.

 

Spotkanie trwało prawie 2 godziny, z krótką przerwą na kawę lub herbatę, co kto wolał. Oczywiście najważniejsze były pytania do Pana Prezesa, a to pozostawiliśmy na przysłowiowy deser. I oczywiście pytania dotyczyły pracy oczyszczalni. Pan Rafał skutecznie odpierał ataki z sali, ale moim zdaniem obie strony ostatecznie pozostały przy swoich stanowiskach. Nie mniej jednak budujące jest to, że Prezes nie unika spotkań i odpowiada na każde pytanie, za to należą się mu ukłony. Wiele kwestii zostało niewyjaśnionych, nasuwa się jednak myśl, że często GZK jako eksploatujący oczyszczalnię zostaje sam na przysłowiowym „placu boju".  Dla właściwej pracy oczyszczalni potrzebne jest dobre utrzymanie odbiornika, a konserwacja cieku pozostawia wiele do życzenia. Zastanawia też fakt, że w sumie tak wielu instytucji dba o stan środowiska, a tak niewiele zabiera głos i ocenia pracę oczyszczalni.

Spotkanie z Prezesem stało się doskonałym miejscem na przedstawienie planów modernizacyjnych oczyszczalni, które już za chwilę wejdą w fazę realizacji. Oczyszczalnia zostanie zmodernizowana, a dodatkowo zwiększy się znacznie jej zdolność do przyjmowania ścieków. Spowoduje to, że będzie można rozbudować sieć kanalizacyjną w gminie oraz poprawić jakość oczyszczanych ścieków, bo obecnie oczyszczalnia jest przeciążona hydraulicznie.

Rozbudowa oczyszczalni jest konieczna,  tu nie było wątpliwości żadnej ze stron. Były natomiast wątpliwości czy oczyszczalnia zapewni swoim funkcjonowaniem, że ścieki będą prawidłowo oczyszczane i środowisko będzie w rezultacie faktycznie czystsze, a Struga Grotnicka i Kanał Boszkowski staną się faktycznie miejscem doskonałym do spędzania wolnego czasu na kajaku.

Wątpliwości pozostały, obawy są nadal, ale podsumowując dobrze, że szef GZK nie unika spotkań i odpowiedzi nawet na trudne pytania. Niech żałują Ci którzy nie byli, bo wiele stracili. Na pewno jeszcze będziemy chcieli gościć p. Rafała na swoich spotkaniach, a może się skusi i zostanie członkiem SPB?

 

 

 

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.237.61.235 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
dodo Dodano: 02-06-2011 IP: Czy to z powodu modernizacji oczyszczalni tak drogo płacimy za ścieki?To chyba najwyższa stawka w Polsce.We Wrocławiu obowiązuje cena 7,61 i jest to opłata za metr sześcienny wody i ścieków razem.
Levy Goldschmidt Dodano: 02-06-2011 IP: Bo to jest ekskluzywna oczyszczalnia produkująca wyłącznie wysokiej jakości wodę mineralną oraz borowiny, w których można zażywać kąpieli leczniczych. Warto udać się tam gdzie rów Grotnicki wpływa do kanału łączącego jez. Wielki i Dominickie, aby się osobiście o tym przekonać. Jest tam szeroka plaża z zejściem do wody. Przy samej oczyszczalni są nawet baseny borowinowe! Niestety żeby skorzystać z takich kąpieli trzeba wstać bardzo wcześnie rano, gdyż szybko kończą się wolne miejsca zajmowane przez przekonanych o cudownym działaniu oczyszczalni urzędników gminy.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl