Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 02-01-2015 14:45
Data modyfikacji: 02-01-2015 14:46

Rok 2014 był czwartym formalnym rokiem działania organizacji.

Siedzibą Stowarzyszenia jest nadal gościnny Ośrodek Wypoczynkowy „TEPSA” przy ul. Dominickiej 31 w Boszkowie-Letnisku. „TEPSA” jest też najczęściej miejscem, w którym odbywają się nasze comiesięczne spotkania (przypominamy, jak do tej pory zawsze 3-cia niedziela miesiąca, godz. 15:00).

Stowarzyszenie w 2014 r. - działania:

A) Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa było w 2014 r. po raz kolejny wespół z portalem e-boszkowo.pl partnerem akcji „Czyścimy Jezioro Dominickie” (tegoroczna edycja "CJD" to już 6).

Sukcesem była mniejsza ilość zebranych śmieci porzucanych na brzegach i na dnie Jeziora Dominickiego. Oby tendencja z mniejszą ilością śmieci powtarzała się w kolejnych latach. Wydarzenie w części muzycznej uświetnił Bedrock Blues z Włoszakowic.

CJD to już stała impreza w kalendarzu wydarzeń regionalnych, ma swoich stałych uczestników, a tak na marginesie miło, że np. Boszkowo i Dominice wystawiają  swoje drużyny, które są też niejako miejscem integracji lokalnych społeczności. To naprawdę cieszy.

B) W tym roku po raz drugi odbyła się impreza pn. BoszkowoFest w dniach 15/16 sierpnia br. To impreza o charakterze wydarzenia muzyczno-edukacyjnego “na koniec sezonu letniego”.

W tym roku uwagę skierowano na szeroko pojmowany region m.in. poprzez prezentacje “walorów” wsi Boszkowo, pokaz ratowniczy przygotowany przez OSP Włoszakowice, koncert dobrze zapowiadającej się Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Włoszakowic, prezentację dzieł twórcy z Bukówca Górnego p. Jerzego Sowijaka. O ekologii mówili pracownicy Gminego Zakładu Komunalnego we Włoszakowicach, a “dla osłody” były prezentacje dwóch pasiek pszczelarskich. Ponadto zaprezentowano w terenie pokaz pracy psów tropiących Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, a na jeziorze odbyła się malownicza parada jachtów.

Zwieńczeniem imprezy były 2 wieczorne koncerty muzyki szantowej - gościem BoszkowoFest były zespoły: Atlantyda i EKT, dodatkowo atrakcją były koncerty: zespołu country Gładek Brothers Band z Leszna oraz rockowego Bedrock Blues z Włoszakowic. Należy nadmienić, że atrakcją "samą w sobie" była ruchoma scena zespołu Gładek Brothers Band na której grały wszystkie w/w zespoły, to ewenement w skali kraju - mobilna scena, która po krótkich przygotowaniach zamienia się w profesjonalą scenę koncertową. Kto nie widział niech żałuje (zdjęcia z BF2014 na stronie www.e-boszkowo.pl).

C) W tym roku po raz  pierwszy samodzielnie organizowaliśmy Rajd Pieszy „Śladami Bartka z Piekła”, który odbył się 11 listopada. Wydłużyła się nieco trasa; w planie na 2015 r. uruchomienie ścieżki dydaktycznej o charakterze ekologicznym wespół z Nadleśnictwem Włoszakowice (prawdopodobnie w ramach obchodów 90-lecia Nadleśnictwa). Na początku trasy ma być ustawiony rzeźba pokazująca Bartka z Piekła wykonana przez p. J. Sowijaka. Zakończony biesiadą w Dominicach rajd wszystkim nam pokazuje, że idea łączenia tradycji patriotycznych z turystyką świetnie w boszkowskich warunkach się sprawdza, świadczy o tym m.in. frekwencja i stali bywalcy rajdu którzy nie wyobrażają sobie 11 listopada bez wędrówki nad Jezioro Maszynek. Rajd zawsze świetnie promuje zaprzyjaźniona z nami redakcja gazety "ABC", za co wszystkim dziennikarzom w/w pisma przy tej okazji bardzo dziękujemy. 

D) Stowarzyszenie podejmuje wspólne działania m.in. z Leszczyńskim Stowarzyszeniem Morsów “YETI” i organizacją Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior (np. udział w spływach kajakowych na pograniczu woj. lubuskiego i wielkopolskiego czego plonem jest naszym zdaniem udany przewodnik kajakowy wydany w formie papierowej i elektronicznej dostępnej dla wszystkich zainteresowanych - o tym można poczytać m.in. na stronie e-boszkowo.pl w dziale "Turystyka").

E) Przez cały rok prowadzono działalność informacyjną poprzez witrynę internetową www.e-boszkowo.pl. dostarczając zainteresowanym m.in. materiałów związanych z bieżącymi wydarzeniami z regionu oraz dotyczących przeszłości Boszkowa i okolic. Za pośrednictwem portalu informowano członków o miejscach comiesięcznych spotkań, a turystów o ciekawych wydarzeniach w regionie. Zawsze można narzekać, że mogło być więcej publikacji i ciekawych tekstów, jednak należy podkreślić, że e-boszkowo.pl to portal regionu prowadzony przez entuzjastów boszkowskich, a nie profesjonalny zespół dziennikarski.

F) W 2014 roku SPB poprzez pisemne interwencje m.in. sygnalizowało w Wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim problem degradacji Konwaliowego Szlaku Kajakowego. Szlak w okolicach Boszkowa był niedrożny i wymagał doraźnych konserwacji, zresztą ta kwestia to sprawa niezałatwiona od lat; z jednej strony Szlak Konwaliowy ma być perełką turystyczną, a z drugiej strony odcinkami jest nie do przepłynięcia - tu również odsyłamy zainteresowanych tematyką turystyki kajakowej na stronę internetową www.e-boszkowo.pl.


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.166.133.84 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 19.4°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
23.03.2019 14:55

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl