Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 15-10-2019 08:42

    Coraz ciekawiej... mamy już Rajd Bartka z Piekła, w Boszkowie-Letnisku znajduje się rzeźba przedstawiająca postać Bartka, są też cykliczne biegi dla miłośników biegowej rekreacji... a teraz jest też muzyk inspirujący się osobą Jana Kowalewicza.
Na FB można znaleźć fan page pod wielce wymowną nazwą: Bartek z piekła
Projekt Bartek z piekła to efekt pracy Bartka Zielińskiego. Na FB i YouTube można już znaleźć bardzo klimatyczny teledysk pt. Godoła. (słowa i muzyka: Bartek Zieliński). Jak pisze twórca na swoim FB, cytujemy:

Biegając jako dziecko po mieszkaniu dziadka, który był artystą malarzem, jeden obraz przykuwał moją uwagę szczególnie. Był to portret staruszka podpartego laską, stojącego przed starą chatą.
Był to portret Bartka, Bartka z piekła. Dziadek namalował go ze starych zdjęć.

Jego legendę opowiedział mi ojciec, a nawet zabrał kiedyś i pokazał słynny, usypany przezeń kopiec, jako że w okolicznych włoszakowicko-boszkowskich terenach spędzałem kolejno kilkanaście lat najważniejszych dla mnie wakacji.

To tam pierwszy raz biegałem po bagnach i tam pierwszy raz opłynąłem sam łodzią jezioro i tam co roku odkrywałem miejsca, o których wiedzieli tylko nieliczni.

Tam pisałem pierwsze piosenki.

Tamten Bartek z piekła usypał kopiec, to zostawił po sobie.
Ja zostawię słowa.

 

https://youtu.be/dWJDa3mml-4

Świetny muzyczny utwór, zapraszamy w imieniu e-boszkowo i Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa na stronę FB "Bartek z piekła", do posłuchania i oglądania. Takie muzyczne klimaty wprost idealnie pasują do posłuchania nad brzegami Jeziora Dominickiego lub u stóp Kopca Wilsona, czyż nie?

 

Przy tej sposobności warto podkreślić, że tym samym postać Jana Kowalewicza nie odejdzie z upływającym czasem w niepamięć... 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.209.10.183 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 2.3°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.4[m/s]
Kierunek wiatru: N

Ostatni odczyt:
31.03.2020 11:30

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl