Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 14-07-2015 19:05
Autor:Monika Żymełka   
09.07.2015.

 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej oraz pracownikami sanepidu kontrolowali miejsca wypoczynku dzieci w Boszkowie. Kontrolerzy sprawdzali warunki bezpieczeństwa, przeciwpożarowe oraz sanitarno - epidemiologiczne. Policjantka z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii przeprowadziła pogadankę z uczestnikami kolonii na temat bezpiecznego wypoczynku.
                 
8 lipca br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie wspólnie z strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie oraz pracownikami sanepidu przeprowadzili kontrolę placówek kolonijnych i obozowych w Boszkowie. To pierwsze sprawdzenia ośrodków tego lata. Na początek przeprowadzono lustrację dwóch ośrodków, w których wypoczywały dzieci z Leszna i Ostrowa Wielkopolskiego w wieku od 7 do 18 lat.                 

Kontrolerzy sprawdzali warunki sanitarno - epidemiologiczne, kwalifikacje osób odpowiedzialnych za organizację kolonii i obozów, wymogi prawa żywieniowego. Strażacy wnikliwie sprawdzili szeroko rozumiane bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Natomiast w zainteresowaniu policjantów pozostawały warunki bezpieczeństwa i sposób opieki nad uczestnikami zbiorowego wypoczynku.            

Korzystając z okazji, specjalista Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KMP w Lesznie podkom. Marzena Kasińska przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Policjantka uwrażliwiła słuchaczy na zagrożenia mogące pojawić się w trakcie wypoczynku nad wodą.                 

Policjanci wspólnie z strażakami i pracownikami sanepidu będą w czasie wakacji przeprowadzali dalsze kontrole miejsc wypoczynku dzieci na terenie powiatu leszczyńskiego.  

 

 

Tekst i zdjęcia zaczerpnięto ze strony Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

 

Informacje jak i motywy graficzne pochodzą ze strony

KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI w LESZNIE

http://www.leszno.policja.gov.pl/


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.237.61.235 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl