Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Zientas
Data dodania: 18-04-2009 16:12
Data modyfikacji: 20-04-2009 09:40

 

      Problem jest poważny, ponieważ substancje powstające w wyniku spalania śmieci są silnie rakotwórcze.
 Jesienią mieszkańcy zwykle zakupują węgiel, „ekogroszek” lub drewno. Jednak nie wszyscy. Wielu już w ciągu roku odkłada materiał na opał, darmowy opał. Plastikowe butelki i kubki po jogurtach są idealne na jesienny rozruch pieca. Nie rzadko również pocięte specjalnie opony, czy nawet, robiące furorę w minionym sezonie grzewczym w Śmiglu, importowane baloty odzieży używanej! W domu robi się cieplutko, a z komina, wydobywa się czarny (lub nawet kolorowy), duszący i śmiercionośny dym! Wrzucone do pieca butelki i inne tworzywa sztuczne podczas powolnego spalania, w dość niskich temperaturach zamieniają się w gaz naładowany rakotwórczym ładunkiem.
Pyły powstające podczas spalania odkładają się w przydomowych warzywniakach i ogródkach, "szpikują" marchewki i inne warzywa metalami ciężkimi. Jesienny spacer kończy się zazwyczaj szybką ucieczką do domu. Wszędzie unosi się smrodliwy dym zawierający trujący dla ludzi i zwierząt tlenek węgla i uszkadzający płuca i drażniący tlenek azotu. To nie wszystko. Spalający śmieci w domowych piecach gwarantują współmieszkańcom potężną dawkę dwutlenku siarki, chlorowodoru, cyjanowodoru, a także rakotwórczych związków zwanych dioksynami i furanami.
Wystarczy 1 kg spalonych butelek, folii itp. żeby wytworzyć aż 280 litrów gazowego chlorowodoru, który z parą wodną tworzy kwas solny. Okoliczni mieszkańcy podczas kilkumiesięcznego okresu grzewczego wdychają ogromną dawkę rakotwórczego dymu. Te argumenty powinny wystarczyć tym, którzy co roku uruchamiają swoje piece śmierci...

 

niepalsmieci

 

 

 


Informacje zaczerpnięto z nastepujących źródeł:

  • polskalokalna.pl Pomorskie

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.235.184.215 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 29.8°C
Temp. wody: 25.0°C
Wiatr: 0.4[m/s]
Kierunek wiatru: ESE

Ostatni odczyt:
19.06.2021 11:40

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl