Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 09-06-2011 07:52

(Radio ELKA 08 Czerwiec 2011)

 

      Po wakacjach rozpocznie się w Boszkowie remont ulicy Dworcowej, zniszczonej podczas zimowych podtopień. Chcemy ją podwyższyć o pół metra – mówi starosta Krzysztof Piwoński. Dodatkowo zmodernizowany zostanie przepust na Kanale Boszkowskim, dzięki czemu będzie można pod ulicą przepłynąć łodzią lub kajakiem.

Problemy z ulicą Dworcową rozpoczęły się już w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to znacznie podwyższył się poziom wody Jeziora Dominickiego.  Na drodze zamontowano płyty betonowe, jednak w ciągu następnych tygodni wody przybywało i w styczniu kilkudziesięciometrowy odcinek ulicy został zalany.

Zniszczenia są tak duże, że ulica, która jest drogą powiatową wymaga gruntownego remontu. - Przystąpimy do niego po wakacjach – zapowiada Krzysztof Piwoński. Jezdnia zostanie podniesiona o co najmniej pół metra, co ma zabezpieczyć ją przed ewentualną powtórką sytuacji sprzed kilku miesięcy. Poza samą jezdnią zbudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy. - Dodatkowo wyremontujemy przepust na Kanale Boszkowskim – mówi Piwoński – dzięki czemu będzie można pod drogą przepłynąć łodzią albo kajakiem.

Wstępny kosztorys przedsięwzięcia to około 2 milionów złotych. - Dzielimy je na dwie inwestycje – informuje starosta – ponieważ ubiegamy się o rządowe wsparcie remontu drogi w ramach naprawy szkód popowodziowych. (jad)

 

Poniżej przedstawiamy galerie e-boszkowo.pl przedstawiającą fotograficzną historie zniszczonej ulicy Dworcowej.

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl