Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 25-07-2011 20:05
Data modyfikacji: 28-07-2011 09:24

 

(Radio ELKA 25 Lipiec 2011)

 

   Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło właśnie powtórny przetarg na budowę ulicy Dworcowej w Boszkowie, zniszczonej pod koniec ubiegłego roku przez wodę z jeziora. Pierwsze postępowanie unieważniono, ponieważ oferty były zbyt wysokie. Teraz mamy więcej pieniędzy - mówi starosta Krzysztof Piwoński.
Kilkusetmetrowy odcinek ulicy Dworcowej został zniszczony przez wyjątkowo wysoki poziom wody w Jeziorze Dominickim. Ten fragment drogi powiatowej wymaga gruntownej odbudowy, a  żeby uniknąć powtórki sytuacji z końca ubiegłego roku projekt zakłada między innymi podniesienie poziomu ulicy nawet o metr. Prace miały rozpocząć się zaraz po wakacjach, jednak pierwszy przetarg starostwo unieważniło. Oferty przekraczały zgromadzone przez nas środki - wyjaśnia Krzysztof Piwoński. Teraz ogłoszono ponowne postępowanie.
Musieliśmy nieco przeorganizować finanse - mówi starosta - poza tym udało nam się zdobyć dofinansowanie z funduszy przeznaczonych na likwidację skutków powodzi. Dzięki temu zgromadzono prawie 1,8 miliona złotych, co zdaniem starosty powinno wystarczyć i na przebudowę drogi, i przepustu nad Kanałem Boszkowskim. Ponowny przetarg ma być rozstrzygany w połowie sierpnia. (jad)

 

fot. e-boszkowo.pl 17.05.2011

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

Zobacz także inne artykuły w tym temacie:

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.236.245.255 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl