Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 03-08-2011 07:12
Data modyfikacji: 03-08-2011 07:20

(Gazeta ABC Nr 60 (2312) 02.08-04.08.2011 r.)

 

Wojewoda dopłaci do drogi.

 

Wojewoda wielkopolski dopłaci do remontu ulicy Dworcowej w Boszkowie. Dzięki temu uda się przebudować przepust drogowy nad Kanałem Boszkowskim, a może nawet zbudować ścieżkę rowerową.

 

Zalaną tej zimy główną ulicę Boszkowa Starostwo Powiatowe w Lesznie chce wyremontować jesienią. Inwestycja miała kosztować 1,8 mln zł. Ale wojewoda wielkopolski Piotr Florek obiecał właśnie, że pokryje ten koszt w 80 procentach.

- Gdyby tereny te nawiedziła powódź, zwrot byłby całkowity. W przypadku podstopień w grę wchodzą właśnie takie dotacje - tłumaczy starosta leszczyński Krzysztof Benedykt Piwonski.

 

Zimą ulica całkowicie została zalana. Aby umożliwić ruch, ułożono na niej betonowe płyty. Pojazdy poruszać się mogą tamtędy maksymalna prędkością 10km/h

Przetarg na prace na Dworcowej już ogłoszono. Rozstrzygnięty zostanie 9 sierpnia. Remont ma skończyć się przedzimi. Aby uniknąć tegorocznych problemów, nowa ulica będzie usytuowana około metra wyżej niż obecna.

- Byliśmy przygotowani na pokrycie całości kosztów - przyznaje starosta leszczyński. Pozostałe pieniądze zainwestowane zostaną być może także w tę ulicą. Piwoński mówi, że bardzo prawdopodobne jest przebudowanie nieestetycznego mostka nad Kanałem Boszkowskim - co ułatwiłoby też ruch kajakowy - i zbudowanie fragmentu ścieżki rowerowej.

 

tekst i foto: Mirosław Wlekły

 

 

Artykuł zaczerpnięty z Gazety ABC
http://gazetaabc.pl


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

Zobacz także inne artykuły w tym temacie:


 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Małgorzata Dodano: 08-08-2011 IP: Marzeniem moim od 30 lat jest ścieżka rowerowa z Boszkowa do Starkowa.Czy można to zrobić panowie po poznańsku solidnie i z głową ? wieczny brak pieniędzy schować do szuflady!!!!!
mietowy Dodano: 09-08-2011 IP: Boszkowo powinno być jak kuort dla wczasowiczów.Tyle lat i nic nie zrobiono w boszkowie.Wstyd dla władzy,zawsze brakowało pieniedzy.Byłem 20 l temu i nic się nie zmieniło do tej pory,owszem powstał Sułkowski i powoli powstaje wioska wakacyjna ale wiecznie krawaciaze kłócą sie ze sobą kogo to naprawde jest to Boszkowo.Wielki Wstyd.Brawo tylko dla Stowarzyszenia Boszkowa ze coś działaja.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl