Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 27-10-2010 08:15
Data modyfikacji: 28-11-2010 00:59

(Portal Informacyjny Leszna i Powiatu Leszczyńskiego)

 

     Po dzisiejszym artykule w "ABC" gmina Włoszakowice wycofała sądowy pozew przeciwko staroście Krzysztofowi Piwońskiemu. Pierwsza rozprawa miała się odbyć dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Lesznie.

Spór dotyczył zastawki piętrzącej wodę na kanale odpływowym z Jeziora Dominickiego w Boszkowie. W artykule, jaki ukazał sie w "ABC" w maju bieżącego roku, starosta Piwoński krytycznie ocenił sposób użytkowania zastawki. Włodarze gminy Włoszakowice poczuli się urażeni wypowiedziami starosty i wystosowali przeciwko niemu pozew o ochronę dóbr osobistych gminy.Domagali sie przeprosin na łamach prasy i wpłaty 10.000 zł na cel społeczny.

Do pierwszej rozprawy jednak nie doszło. Dzisiejszy artykuł w "ABC" krytykujący groteskowe spory między samorządami gminy i powiatu odniósł skutek i pozew został wycofany. Gmina zostanie obciążaona kosztami przygotowania procesu, zapłaci 550 zł. (an)

 

Zdjęcie pochodzi z Gazety ABC Nr 85 (2234) 26.10-28.10.2010 r.

Artykuł zaczerpnięty z Portalu Informacyjnego Leszna i Powiatu Leszczyńskiego

http://www.leszno24.pl

 

 

 

 

 

 

Polecamy artykuły w tej samej sprawie:

 

  • Artykuł na temat wysokiego stanu wody w Boszkowie z 27.11.2010 pt. Wodny galimatias.

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.234.255.5 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
M.M. Dodano: 28-10-2010 IP: najgorsze jest to, że na takich wojenkach dwóch urażonych oficjeli, cierpią obywatele, przecież wiadomo, że ten konflikt to nieoficjalny powód tego, że Starostwo wycofało się z inwestycji od Chaty Polskiej we Włoszakowicach do Starkowa, a taki ciąg pieszo - rowerowy jest po prostu niezbędny. Kurcze, jak porządni faceci pogadali by w cztery oczy i może zamiast się kopać po kostkach zaczęliby współdziałać. Zgoda buduje
Anzelm Dodano: 31-10-2010 IP: Cała nadzieja więc w nowej Pani Wójt.
XX Dodano: 02-11-2010 IP: To, że wójt Waligóra musi mieć zawsze wroga wiadomo od dawna. Kiedyś też wytoczył proces sądowy o naruszenie dobrego imienia gminy Włoszakowice i według moich wiadomości proces ten przegrał. Wycinał drzewa i krzewy bezprawnie pod promenadę nad j. Dominickim na obszarze, który jak się później okazało nie był własnością gminy.Powstaje pytanie, cóż to za gospodarz, który nie wie czym dysponuje? To są absurdy !
M.M. Dodano: 03-11-2010 IP: Żeby oddać sprawiedliwość to trzeba powiedzieć, że Pan Starosta też ma swoje za uszami. Pomijam fakt, jak próbowano się podszyć pod Waszą akcję sprzątania Boszkowa. Dla mnie dużą obawą napawa fakt, jakie lody kręci Starosta z Panem Johnem. Bez niczego oddaje się podmiotowi we władanie całe jezioro, brak transparentności działania jest mocno podejrzany. Jeżeli to nie jest jakaś forma monopolu to na pewno uprzywilejowania jednego podmiotu względem pozostałych przedsiębiorców zwłaszcza tych których działalność jest związana bezpośrednio z jeziorem np. wszelakich wypożyczalni sprzętu. Ktoś podpadnie i oficjalnie odpowiednio wysokim czynszem legalnie będzie wykoszony. Jezioro jako pewne dobro ogólnodostępne powinno być oddane pod nadzór nie jednej instytucji ale zarządzane kolegialnie w sposób uwzględniający interes wszystkich. Myślę, że powstające wasze stowarzyszenie byłoby dobrym gwarantem takiego zarządzania. Druga sprawa to jednostka pływająca po jeziorze zasilana silnikiem. Z jednej strony rozporządzenie w sprawie Przemęckiego Parku Krajobrazowego zakazuje używania łodzi z silnikami motorowymi, a z drugiej po jeziorze legalnie pływa sobie prywatna motorówka. Trzecia sprawa, proponuję galerię jednego z portali regionalnych z hubertusa organizowanego w Boszkowie tam można zobaczyć Pana Starostę, ciekawe czy prywatnie czy oficjalnie. Mój wywód idzie w tym kierunku - przewiny są po obydwu stronach i obrany przez nie kierunek nie pomoże miejscowości Boszkowo.
Ktoś Dodano: 07-11-2010 IP: Do M.M. Niezła teoria spiskowa, a tak nawiasem mówiąc to jak tak ma wyglądać \"kręcenie lodów\", to niech kręcą - przynajmniej są jakies efekty. Mamy teraz nową drogę do Boszkowa, a co zrobił Pan Wójt dla Boszkowa?? Szczerze, to że starosta był na hubertusie to chyba szukanie jakiejś taniej sensacji. Co do motorówki to jest ich chyba więcej a jedna napewno nie jest prywatna.
Spider Dodano: 08-11-2010 IP: Czy tylko jedna łódka "zasilana silnikiem" pływa po jeziorze Dominickim? A co do "kręcenia lodów"... zgadzam się z Ktosiem. Wcześniej chyba nie było "dobrych lodziarzy", bo Boszkowo znacznie podupadło przez ostatnie 20 lat.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 6.2°C
Temp. wody: 7.8°C
Wiatr: 3.6[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
22.11.2020 03:40

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl