Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 03-01-2011 20:22
Data modyfikacji: 03-01-2011 20:26

Radio ELKA 03 Styczeń 2011)

 

  Droga powiatowa przy plaży głównej w Boszkowie na razie nie zostanie zamknięta. - Nawet jeśli poziom wody podniesie się o kilka centymetrów - informuje Jan Król, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie. Przejazd nie jest tam łatwy, ale drogowcy starają się robić wszystko, by droga była przejezdna.
Problem pojawił się jeszcze jesienią. Poziom wody w Jeziorze Dominickim jest na tyle wysoki, że zalewa w Boszkowie drogę, która prowadzi z Włoszakowic do Przęmetu, czy Bucza. W połowie grudnia Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ułożył na jednej stronie jezdni 15-centymetrowej grubości płyty. Sytuacja na jakiś czas się poprawiła, ale obfite opady śniegu życia kierowcom i drogowcom nie ułatwiają. - W ostatnich dniach roku usuwaliśmy zmarzlinę, która tam powstała. Trzeba było to zrobić, by samochody nie tarły podwoziem. Na bieżąco kontrolujemy tam sytuację - zapewnia Jan Król.
Aktualnie woda w jeziorze przestała przybierać i przynajmniej do czasu roztopów sytuacja nie powinna się pogorszyć. - Woda cały czas jest na płytach, które położyliśmy, ale tego nie unikniemy - dodaje kierownik - mam nadzieję, że roztopy nie będą zbyt gwałtowne, na razie nie ma zagrożenia całkowitym zamknięciem przejazdu. A byłoby to bardzo uciążliwe, kierowcy musieliby korzystać nawet z kilkudziesięciokilometrowych objazdów. Póki co ruch odbywa się wahadłowo, jedną stroną jezdni.   

Niestety droga w Boszkowie nie jest jedyną, z którą powiatowy zarząd dróg ma problemy. Zamknięta jest już trasa Świerczyna - Bojanice. - Tam ciągle woda płynie i w tej chwili nie mamy możliwości jej odprowadzić. Musimy poczekać do wiosny - tłumaczy Król. (han)

(fot. MK dla e-boszkowo.pl)

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

Poniżej galeria e-boszkowo.pl obrazująca zalane drogi w Boszkowie

 

Polecamy artykuły w tej samej sprawie:

  • Artykuł naszego czytelnika będący reakcją na publikację Panoramy Leszczyńskiej z 29.12.2010r. pt.: "NIEPOKOJĄCA HYDROZAGADKA!"
  • Artykuł na temat wysokiego stanu wody w Boszkowie z 27.11.2010 pt. Wodny galimatias.
  • Artykuł z Portalu Informacyjnego Leszna i Powiatu Leszczyńskiego pt. Pozew wycofany


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl