Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 14-12-2010 20:56

Radio ELKA 14 Grudzień 2010)

 

  Boszkowo. - Woda sięga już 30 cm nad drogę i właściwie nie można przejechać – tak poranną sytuację na drodze powiatowej w Boszkowie opisał nam słuchacz. Problem z przelewającą się wodą trwa już od wielu tygodni. Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie za wodę nie odpowiada, ale postara się ułatwić życie zmotoryzowanym. Droga zostanie najprawdopodobniej podniesiona.
O wodzie zalewającej drogę w Boszkowie pisaliśmy już w listopadzie. Zdaniem leszczyńskiego Oddziału Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w tej sprawie niewiele można zrobić, gdyż w tym roku poziom wód jest rekordowo wysoki i jego wyregulowanie jest właściwie niemożliwe.

Tymczasem po każdych opadach, czy odwilży kierowcy z dużymi obawami pokonują odcinek drogi powiatowej w pobliżu głównej plaży w letniskowej miejscowości.  –Mamy ogromny problem z dojazdem do pracy. Dziś jest około 30 cm wody nad poziomem drogi. Gdybyśmy otworzyli drzwi, to prawdopodobnie woda wlałaby się nam do auta – powiedział nam słuchacz, który dziś rano zadzwonił do Radia.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie, który rzecz jasna za regulowanie poziomu wody nie odpowiada, sytuację monitoruje jednak na bieżąco. O zamknięciu drogi na razie nie ma mowy. – Nie jest tak dramatycznie, jak niektórzy twierdzą. Woda jest na wysokość grubości opony, co nie zmienia faktu, że utrudnienia występują. Od piątku woda w jeziorze podniosła się o około 10 cm – wyjaśnia kierownik Zarząd Dróg Powiatowych, Jan Król. Zarząd ma plan, by nieco złagodzić skutki jazdy po wodzie w Boszkowie. – Chcemy tam położyć płyty, które podniosą drogę – dodaje Król.

Innego rozwiązania chyba nie ma, przynajmniej dopóki z nadmiarem wody nie poradzi sobie natura. (mah/fot. arch)

 

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
wala Dodano: 15-12-2010 IP: No i proszę! Tak reagują nasi urzędnicy (opłacani przez nas) Mają nas w ... Zarząd Dróg Powiatowych już się usprawiedliwia, że za wodę nie odpowiada. Urzędasy - to oczywiste! Ale kto buduje drogę nie uwzględniając okoliczne poziomy wody w przekroju historycznym. Dokumentacja budowy drogi (która kosztuje krocie!) uwzględnia i takie warunki. Ten odcinek drogi to ZWYKŁY BUBEL ! Powinien tam być drożny przepust, a poziom drogi dużo wyższy. A Zarządowi DP podpowiadam - nie odpowiadacie jeszcze za śnieg,który pada na wasze drogi, nie odpowiadacie za pojazdy, które używają (i niszczą) wasze drogi, nie odpowiadacie latem za słońce, które niekiedy tak wstrętnie grzeje i beszczelnie topi tak misternie ułożony asfalt!
Matek Dodano: 15-12-2010 IP: Warto przypomnieć ze droga w tym miejscu mocno osiadła. Najprawdopodobniej właśnie przy przepuście doszło od wypłukania gruntu lub niedostatecznego wykonania podbudowy i droga z biegiem lat siadła ( choć to tylko hipoteza). Teraz woda idzie górą. Wody w Boszkowie jest w tym roku bardzo dużo ale gdyby tak cofnąć się pamięcią o około 20 lat i pominąć te wyjątkowo ostatnio suche dziesięciolecie to wcześniej taki lub podobny stan wody nie był niczym nadzwyczajnym. Czy śnieżne zimy jak np tegoroczne. A co do wspomnianego podnoszenia drogi: Polowaliśmy dziś na zdjęcie z tej operacji ale do niej nie doszło mimo zapowiedzi.
EDI Dodano: 16-12-2010 IP: Panie kierowniku Dróg Powiatowych , czy był pan na miejscu zalania tej drogi??? 30cm to było ale w listopadzie, dzisiaj jest problem przejechac samochodem osobowym , do tego wjazd do rzeki DOMINICZNKI jest cały oblodzony. Wy w Powiecie tylko swoje koszty liczycie , a co z kosztami użytkowników dróg, jak nasze samochody będą wygląda po codziennych kąpielach w DOMINICZNCE przy takich mrozach??? Dwa miesiące panowie na GÓRZE zastanawiają się jak kładkę położy !!! jakby stawy na Pl.Kościuszki wylały to Powiat szybko by się uporał ale tu niech ludzie sobie sami radzą. Przykro patrze na takie Rządy URZĘDNIKÓW - WSTYDU NIE MACIE
Matek Dodano: 16-12-2010 IP: Dziś (16.12.2010) miało miejsce układanie płyt drogowych na zalanym odcinku drogi.
Zientas Dodano: 16-12-2010 IP: Co to za rzeka Dominiczka? Czy może czegoś nie zrozumiałem?
onetka0 Dodano: 16-12-2010 IP: Może na tę niemoc urzędniczą zaprosić TV, wystarczy kablówka lub TVN,lub tele ekspres drogę znają pokazywali rondo - najmniejsze w kraju; we Włoszakowicach, może Stowarzyszenie zaprosi - taka mała interwencja na niemoc twórczą jakiś urzędników odpowiedzialnych za stan dróg, odpowiedzialnych nawet zimą...tak, żeby na wszelki wypadek do premii po zimie nie parli, a parcie na asfalt mieli
mieszkaniec Dodano: 17-12-2010 IP: Do kom. AnetkaO. Najlepiej krytykować, krytykować i jeszcze raz krytykować, ciekawe co Ty zrobiłaś dobrego do Boszkowa oprócz krytykowania.
wala Dodano: 17-12-2010 IP: Szanowny Panie mieszkaniec. Prosimy odważnie (bez skromności) pochwalić się tym, co PAN zrobił dla Boszkowa. Jest tego zapewne wiele. Miło nam będzie czytać o dobrych uczynkach!
onetka0 Dodano: 17-12-2010 IP: Ojojoj mieszkańcu drogi, niedługo święta , nowy rok może więcej ludzkich cech okaż na koniec roku i z większym i lepszym humorem wejdź w nowy rok, bądź Europejczykiem, pogodnym miłym człowiekiem, nawet powierzchownie , ale uprzejmym tego życzę w 2011 roku Mieszkańcowi,
mieszkaniec Dodano: 20-12-2010 IP: do kom, wala. Jeżeli Ty do Boszkowa zrobiłaś \"COŚ\" to ja to \"COŚ\" zrobiłem 100 razy więcej i lepiej
mieszkaniec Dodano: 20-12-2010 IP: Do WODNY GALIMATIAS. Nie wiedziałem, że na Turystycznej most wybudowali. Jak coś umieszczacie w galerii to proszę rzetelniej. Zalana droga od listopada to droga Boszkowo wieś - Charbielin. Zresztą tam jest wszystko zalane pola, łąki, piwnice
EDI Dodano: 21-12-2010 IP: drogi Panie Mieszkaniec\"\"\"-gdyby Pan był mieszkańcem Boszkowa to wiedziałby pan ,że na przełomie września i pażdziernika był problem żeby dosta się drogą z Boszkowa wsi do Charbielina ,bo była już zalana miedzy innymi po sierpniowych deszczach,a w listopadzie to została tylko amfibia,a co do inwestycji dróg w uroczym Boszkowie to jak za czasów PRL drogi utwardzono asfaltem to do dnia dzisiejszego nik zł nie dołożył (chyba ,że mówi Pan o tych dziurach w nawierzchni po zimie, które sprytnie drogowcy z Leszna nóżka ubijają w bucikach, by się na moment przykleiły by było wida ,że cos robią)Jak droge zalało to drogowcy w samochodzie stojącym na chodniku kanapeczki jedli popijając kawusią i śmiejąc się jak my do pracy musimy przez rzeczkę jechac.I dalej Pan uważa ,że to do TVN się nie nadaje??? muślę ,że ktoś by zebrał za tak stan rzeczy. Pozdrawiam Mieszkańca ,życząc cudownych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku - lepszego
wala Dodano: 21-12-2010 IP: Szanowny Panie mieszkaniec!! Nie sprostał Pan mojej prośbie. Ubolewam! Jednak styl odpowiedzi Pana daje mało nadzieji na inteligentną konwersację. Mimo tego - pozdrawiam.
Matek Dodano: 21-12-2010 IP: do Mieszkańca w sprawie uwagi do galerii \"Wodny galimatias\" faktycznie 100% racji, nie zauważyłem że przesłana do nas fotografia (na której ciągnik podjeżdża do mostu nad kanałem j. Wielkie - j. Małe) przedstawia drogę Charbielin - Boszkowo. I przez taką nieuwagę fotografia została błędnie opisana. Dziękuję zatem za zwrócenie uwagi umożliwiające sprostowanie i przepraszam za zaistniały błąd. ps. przy zdjęciach tez można dodawać komentarze ps2. jeśli dysponuje Pan innymi fotografiami zalanych terenów i chciał by się Pan nimi podzielić proszę o kontakt.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl