Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 19-01-2011 20:24

Radio ELKA 19 Styczeń 2011)

 

  Jeszcze nigdy w Boszkowie nie było tyle wody, by zalała drogę. Nic nie pomogło podwyższenie jezdni płytami. Dzisiaj w południe ulica prowadząca wzdłuż plaży głównej została zamknięta. Kłopot mają zwłaszcza osoby, które codziennie dojeżdżają do pracy. - Teraz będziemy musieli nadrabiać nawet kilkadziesiąt kilometrów - żalą się. Problemy nie kończą się jednak na tym, bo woda pojawia się w okolicach zabudowań i w piwnicach.
Problemy z zalaną ulicą zaczęły się już w listopadzie. Wówczas woda z Jeziora Dominickiego zaczęła przelewać się przez drogę. Sytuację opanowano, montując na długości 30 m specjalne płyty betonowe, które ułatwiły kierowcom przejazd przez zalaną ulicę. Było to jednak rozwiązanie tymczasowe, bo wody nadal przybywało. W tej chwili zalany jest około 100-metrowy odcinek. - Do tej pory jakoś sobie radziliśmy - tłumaczą kierowcy - trzeba było bardzo wolno przejeżdżać ten kawałek, choć woda jest już tak wysoko, że dosięgała podwozia, ale jeździliśmy, bo innej drogi nie było. Dodatkowym utrudnieniem okazały się dziury. - Ruch odbywał się tylko jedną stroną i trzeba było przepuszczać auta jadące w przeciwnym kierunku, ale największą zmorą były dziury, których nie było widać - dodają.
Dziś zadecydowano o zamknięciu trasy i skierowano ruch objazdem przez Śmigiel. - To kilkadziesiąt kilometrów więcej, niż gdybyśmy korzystali z tego zalanego odcinka - żalą się kierowcy.   

Zalana ul. Dworcowa to także utrapienie dla pieszych. - Jeszcze tydzień temu mogłam spokojnie tędy przejść - mówi mieszkanka Boszkowa - dziś skaczę po krawężniku, a i tak wpadłam jedną nogą w dziurę i zamoczyłam nogawki.

Na tym nie kończą się wodne problemy w Boszkowie. Podtopione są parkingi, plaża, a także łąki, pola i kilka domków letniskowych. Woda pojawiła się także w pobliżu zabudowań i w kilku piwnicach. - Sąsiad od kilku tygodni wylewa wodę z piwnicy - podkreśla mieszkanka - zamontował nawet specjalną pompę. W niektórych piwnicach jest jej tak dużo, że mieszkańcy przestali do nich wchodzić. - Nie korzystamy z piwnicy, bo nie ma jak do niej wejść - podkreślają - woda wlewała się do kaloszy, bo sięga w tej chwili do kolan i jest jej coraz więcej.
(kas)

 

(fot. Serwis Elka.FM)

 

Galeria serwisu ELKA.FM pt.: Zalane Boszkowo <- kliknij aby obejrzeć.

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

Poniżej galeria e-boszkowo.pl obrazująca zalane drogi w Boszkowie

 

Polecamy artykuły w tej samej sprawie:

  • Artykuł naszego czytelnika będący reakcją na publikację Panoramy Leszczyńskiej z 29.12.2010r. pt.: "NIEPOKOJĄCA HYDROZAGADKA!"
  • Artykuł na temat wysokiego stanu wody w Boszkowie z 27.11.2010 pt. Wodny galimatias.
  • Artykuł z Portalu Informacyjnego Leszna i Powiatu Leszczyńskiego pt. Pozew wycofany


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl