Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 19-01-2011 20:14
Data modyfikacji: 19-01-2011 20:16

Radio ELKA 19 Styczeń 2011)

 

  Bardzo niebezpiecznie zrobiło się na ulicy Dworcowej w Boszkowie. Mimo podwyższenia drogi za pomocą płyt woda wciąż dostaje się na jezdnię. Na domiar złego płyty odsunęły się od krawężnika i zrobiły się dziury, a nawierzchnia przed i za płytami jest bardzo zniszczona. - To trudna decyzja, ale nie mamy wyjścia – mówi Jan Król z Zarządu Dróg Powiatowych.
Od listopada poziom wody w Jeziorze Dominickim wzrósł o 40 cm. To spowodowało, że woda zaczęła zalewać drogę, która prowadzi z Włoszakowic do Przęmetu, czy Bucza. By umożliwić przejazd, w połowie grudnia Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ułożył na jezdni płyty. Mimo to woda i tak dostała się na drogę i wyrządziła sporo szkód.
- Przed i za pytami porobiły się niebezpieczne dziury, których teraz nie jesteśmy w stanie wyremontować - powiedział Król. - Doszło nawet do uszkodzeń samochodów, kierowcy już wystąpili do nas o odszkodowania.

Król obawia się, że będzie jeszcze gorzej. - Nie wiadomo kiedy sytuacja się ustabilizuje. Prognozy nie są optymistyczne, deszcz i śnieg sprawią, że wody będzie jeszcze przybywać. Po za tym w najbliższych dniach zapowiadane sa przymrozki, wtedy na tej drodze zrobi się po prostu szklanka.  

Jak długo droga będzie zamknięta? Tego nie wiadomo. - Trzeba zaczekać, aż woda opadanie, dopiero wtedy moglibyśmy w jakimś stopniu wyremontować ten odcinek. W późniejszym terminie planowany jest generalny remont ul.Dworcowej - zakończył Król. (emi/foto D.Machowiak)

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

Poniżej galeria e-boszkowo.pl obrazująca zalane drogi w Boszkowie

 

Polecamy artykuły w tej samej sprawie:

  • Artykuł naszego czytelnika będący reakcją na publikację Panoramy Leszczyńskiej z 29.12.2010r. pt.: "NIEPOKOJĄCA HYDROZAGADKA!"
  • Artykuł na temat wysokiego stanu wody w Boszkowie z 27.11.2010 pt. Wodny galimatias.
  • Artykuł z Portalu Informacyjnego Leszna i Powiatu Leszczyńskiego pt. Pozew wycofany


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.236.245.255 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl