Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 19-01-2011 19:17
Data modyfikacji: 19-01-2011 20:17

(Panorama Leszczyńska, 18 Styczeń 2011 )

   Decyzja jest ostateczna - w środę (19 I) zostanie wyłączona z ruchu ul. Dworcowa w Boszkowie. Od rana na miejscu będą pracowały ekipy, które ustawią znaki informujące o objazdach.

- Podjąłem tą decyzję z ciężkim sercem, ale nie miałem innego wyjścia - powiedział nam Jan Król, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie. - W tej chwili problemem jest nie tyle woda, co zniszczona nawierzchnia. Przez to, że pięć płyt odsunęło się od krawężnika istnieje niebezpieczeństwo, że może tam wpaść jakiś samochód. Bardzo dużym problemem jest także zniszczona  nawierzchnia jezdni przed wjazdem na płyty i za nimi.

Ponieważ droga jest zalana, nie ma możliwości jej naprawienia. Licząc od powierzchni płyt, poziom wody w tej chwili to 10 cm.

Kolejnym zagrożeniem dla kierowców na Dworcowej są także zapowiadane mrozy.

- Samochody wyjeżdżające z zalanego miejsca, przenoszą wodę dalej - tłumaczy Król. - Szosa jest mokra i wystarczy, że temperatura tak jak wczoraj (17 I) spada do zera, żeby zrobiła się szklanka.

Do wypadku w tym miejscy - z powodu śliskiej nawierzchni - doszło w poniedziałek (17 I) około godziny 23.00. Kierowca samochodu jadącego w kierunku Dominic na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem.

Kierownik ZDP nie ukrywa także, że obawia się wniosków o odszkodowania, jakie mogliby składać ci, którzy uszkodzili samochody na dziurawej i zalanej drodze.

- Rozpatrujemy już jedną taką sprawę -  przyznał Król. - Mam jednak wrażenie, że gdyby kierowca tego samochodu jechał tak jak jest tam oznaczone, czyli z prędkością 10 km/h, nie uszkodziłby tak auta.

Droga powiatowa nr 3823 - czyli właśnie ul. Dworcowa - w Boszkowie będzie zamknięta od jutra (19 I), najprawdopodobniej od godzin południowych lub popołudniowych. Jedno jest pewne - na objazdy będziemy skazani do czasu aż woda opadnie i możliwe będzie naprawienie uszkodzonej nawierzchni. Jak długo to potrwa, tego nikt nie wie. (DrA)

 

(fot.: MK dla e-boszkowo.pl)


Artykuł zaczerpnięty z Panoramy Leszczyńskiej

http://panorama.media.pl

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

Poniżej galeria e-boszkowo.pl obrazująca zalane drogi w Boszkowie

 

Polecamy artykuły w tej samej sprawie:

  • Artykuł naszego czytelnika będący reakcją na publikację Panoramy Leszczyńskiej z 29.12.2010r. pt.: "NIEPOKOJĄCA HYDROZAGADKA!"
  • Artykuł na temat wysokiego stanu wody w Boszkowie z 27.11.2010 pt. Wodny galimatias.
  • Artykuł z Portalu Informacyjnego Leszna i Powiatu Leszczyńskiego pt. Pozew wycofany


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.236.245.255 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl