Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 24-01-2011 20:22
Data modyfikacji: 26-01-2011 07:42

(Panorama Leszczyńska, 23 Styczeń 2011 )

   
Nie cichnie wrzawa wokół zamkniętej ul. Dworcowej w Boszkowie. Mieszkańcy są wściekli i jeżdżą mimo zakazu, Powiatowy Zarząd Dróg twierdzi, że zrobił wszystko co mógł, a pomysły na rozwiązanie problemu podrzuca Starostwo.

Od środy (19 I) nie można - zgodnie z ustawionymi przy drodze znakami - przejechać z jednej strony Boszkowa na drugą. Wszyscy, którzy dotąd jeździli ul. Dworcową, muszą korzystać z objazdu - przez Śmigiel, albo Brenno. I o ile w miarę spokojnie podchodzą do tego kierowcy, którzy mają do pokonania dłuższą trasę, o tyle mieszkańcy Boszkowa i okolicznych miejscowości są oburzeni.

- Codziennie dojeżdżam do pracy w Lesznie i w jedną stronę muszę robić dodatkowo blisko 20 km - niemal krzyczy w słuchawkę pani Marta. - To jest po prostu skandal. Pomijam już stracony czas, ale pytam, kto zwróci mi pieniądze, które wydam na dodatkowe paliwo? Tym powinien się zająć prokurator.

Wrze też na forach internetowych. Niektórzy kierowcy nic sobie jednak nie robią ze znaków zakazu i informacji o zamkniętej drodze i nadal jeżdżą ul. Dworcową. Na własną odpowiedzialność. Policja zapowiedziała jednak, że jeżeli ktoś zostanie złapany na takim wykroczeniu, dostanie mandat.

Zarząd Dróg Powiatowych bezradnie rozkłada ręce i zapewnia, że sytuacji nie dało się uniknąć.

- W moim przekonaniu zrobiliśmy wszystko, co było możliwe, a ułożenie betonowych płyt umożliwiło korzystanie z tej drogi dłużej - mówi Jerzy Król, dyrektor ZDP. - Gdyby nie ta akcja, Dworcowa musiałaby być zamknięta już dawno.

Tymczasem teraz pomysły, jak rozwiązać problem i z powrotem przywrócić ruch na Dworcowej podrzuca starosta Krzysztof B. Piwoński. Najpierw chciał o pomoc poprosić wojsko, które miałoby ułożyć specjalną pontonową konstrukcję, po której jeździłyby samochody. Kiedy to okazało się niemożliwe ze względów technicznych - powodem jest zbyt płytka woda - zaczęto zastanawiać się nad ułożeniem kolejnej warstwy betonowych płyt na jezdni. A dokładniej mówiąc, na tych płytach, które już na Dworcowej leżą.

- Ułożenia kolejnej warstwy płyt w ogóle nie bierzemy pod uwagę - usłyszeliśmy już kilka tygodni temu od Jana Króla. - Nie pozwalają na to względy bezpieczeństwa. Poziom "nowej jezdni" byłby zbyt wysoki i mogłoby dojść do sytuacji, w której auta mogłyby z niej po prostu zsuwać.

(DrA)

 


Artykuł zaczerpnięty z Panoramy Leszczyńskiej

http://panorama.media.pl

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

Poniżej galeria e-boszkowo.pl obrazująca zalane drogi w Boszkowie

 

Polecamy artykuły w tej samej sprawie:

  • Artykuł naszego czytelnika będący reakcją na publikację Panoramy Leszczyńskiej z 29.12.2010r. pt.: "NIEPOKOJĄCA HYDROZAGADKA!"
  • Artykuł na temat wysokiego stanu wody w Boszkowie z 27.11.2010 pt. Wodny galimatias.
  • Artykuł z Portalu Informacyjnego Leszna i Powiatu Leszczyńskiego pt. Pozew wycofany


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Kudłaty Dodano: 25-01-2011 IP: hmm... może zamiast remontować drogę która się zapada lepiej było by ją rozebrać od skrzyżowani do kanału i w jej miejsce zrobić nowa na filarach ;) od taka ciekawostka architektoniczna, woda mogła by sobie pod nią przepływać do woli nie wstrzymując ruchu. Jak przypuszczam droga jest na torfowisku i z pewnością nie przystosowana wytrzymałościowo do udźwignięcia chociażby tira z dwudziestoma tonami ładunku. Jedno oczko w łańcuchu puściło więc można przypuszczać że droga będzie się zapadała dalej. Ale to tylko takie moje luźne rozważania
edi Dodano: 25-01-2011 IP: za mało wody ,żeby położy kładkę przez wojsko - hahahahahaa tzn ...ogarnia mnie pusty śmiech jak to wszystko czytam,za dużo wody żeby coś zrobic i za mało wody ---masło maślane maślanką polewane ......w tych wszystkich art. na temat ulicy Dworcowej w Boszkowie jest tyle sprzecznych informacji , sami rozmówcy sobie zaprzeczają .......trzymam tylko kciuki za przyrodę,jak ona nie odpuści to na wiele się nie da rozwiązac tak prostego problemu jak odcinek drogiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl