Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 20-04-2011 14:27
Data modyfikacji: 20-04-2011 14:35

(Radio ELKA 20 Kwiecień 2011)

 

Przez około osiem godzin zamknięta będzie w czwartek droga powiatowa w Boszkowie. Ma to związek z pracami na zalanym przez wody odcinku. Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych poprawią ułożenie betonowych płyt. Kierowcy w tym czasie będą musieli korzystać z objazdów.

Od jesieni fragment drogi w pobliżu plaży głównej w Boszkowie zalewany jest przez wodę z jeziora. W grudniu położono tam betonowe płyty, które podniosły drogę, ale problemu nie załatwiły. Jutro, by zapobiec dalszej degradacji nawierzchni Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie zajmie się poprawą ułożenia płyt. – Wzmocnimy też pobocze i wykonamy szereg innych prac, które mają zabezpieczyć ten odcinek – mówi Jan Król, kierownik ZDP.
Prace rozpoczną się o 8.00 i potrwają tak długo, aż wszystkie roboty zostaną wykonane. – Mamy nadzieję, że do 16.00 się z tym uporamy – dodaje Król.

Na czas remontu droga zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Pojawią się tablice o zakazie przejazdu przez Boszkowo i objazdach. Niestety dla wielu kierowców będzie to oznaczało konieczność nadkładania drogi i jazdy przez Śmigiel.

Na gruntowny remont zalewanej drogi trzeba będzie poczekać co najmniej do jesieni. Rozpoczęcie prac uzależnione jest od poziomu wody w jeziorze. - Będziemy wnioskować o jego obniżenie za pomocą zastawek – kończy Jan Król. (mah)
 (han)

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

Poniżej galeria e-boszkowo.pl obrazująca zalane drogi w Boszkowie

 

Polecamy artykuły w tej samej sprawie:

  • Artykuł naszego czytelnika będący reakcją na publikację Panoramy Leszczyńskiej z 29.12.2010r. pt.: "NIEPOKOJĄCA HYDROZAGADKA!"
  • Artykuł na temat wysokiego stanu wody w Boszkowie z 27.11.2010 pt. Wodny galimatias.
  • Artykuł z Portalu Informacyjnego Leszna i Powiatu Leszczyńskiego pt. Pozew wycofany


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
M.M. Dodano: 20-04-2011 IP: Z tym poziomem wody w jeziorze to nigdy nie będzie zgody, albo wysoki poziom i mamy zalaną Dworcową i rejon za piratem, albo woda w dół i z tego co piszecie problemy z jeziorem. Ciekawe czy znajdzie się rozsądne wyjście z sytuacji tak żeby zadowolić wszystkich lub nie skrzywdzić nikogo


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl