Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 27-04-2011 10:09

(Panorama Leszczyńska, 20 Kwiecień 2011 )

 
W czwartek (21 IV) od godziny 8.00 rano zamknięta będzie droga powiatowa prowadząca przez Boszkowo. Ul. Dworcową będzie można pojechać najprawdopodobniej dopiero po godzinie 16.00.

Drogowcy zaplanowali na jutro poprawianie ułożenia betonowych płyt, które pojawiły się na jezdni jesienią, kiedy droga została zalana. W tej chwili nadal nie można ich usunąć. Jednak ponieważ poprzesuwały się tak, że potworzyły się szczeliny i stwarzają zagrożenie dla jeżdżących tamtędy samochodów. Stąd decyzja o wyłączeniu z ruchu na mniej więcej osiem godzin drogi i przeprowadzeniu niezbędnych prac.

Drogowcy nie tylko poprawią ułożenie płyt, ale także wzmocnią pobocze i - jak zapewniają - wykonają wszystkie niezbędne prace, żeby poprawić stan drogi w tym miejscu.

Kierowcy będą zmuszeni do korzystania z objazdów. Zanim rozpoczną się prace, ustawione zostaną znaki informujące o utrudnieniach i zalecanych objazdach.

Jutrzejsze prace na ul. Dworcowej w Boszkowie nie rozwiążą jednak problemu na stałe. Konieczny będzie gruntowny remont drogi, który będzie wiązał się z ponownym wyłączeniem tego odcinka z użytkowania. Nastąpi to najprawdopodobniej dopiero jesienią. Przeprowadzenie takich prac w tej chwili uniemożliwia zbyt wysoki poziom wód. (DrA)

Artykuł zaczerpnięty z Panoramy Leszczyńskiej

http://panorama.media.pl

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
? Dodano: 27-09-2011 IP: Zaczynają Dworcową 27.09.2011. Radio Elka Za kilka dni rozpocznie się odbudowa zniszczonej ubiegłej zimy ulicy Dworcowej w Boszkowie. Wykona ją leszczyńska firma Żak, która wygrała przetarg. Prace powinny potrwać do końca listopada. Powtórny przetarg na odbudowę ulicy Dworcowej wygrała firma Żak z Leszna, która zaoferowała cenę 1 356 tysięcy złotych. Tak wysoka cena za niewielki fragment ulicy spowodowana jest tym, że nie tylko trzeba tam odtworzyć drogę zniszczoną przez wodę z Jeziora Dominickiego, ale też ? żeby uniknąć ponownych podtopień ? podnieść ją o około metr. Prace zaczną się za kilka dni ? mówi wicestarosta Jarosław Wawrzyniak ? potrwają do końca listopada. Na czas robót ruch samochodów osobowych zostanie przeniesiony na tym odcinku na biegnącą równolegle ścieżkę rowerową, ciężarówki zaś wciąż muszą korzystać z dotychczasowego objazdu. (jad)


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl