Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 20-05-2010 11:22
Data modyfikacji: 28-05-2010 21:18

(Radio ELKA 20 Maj 2010)

 

   Wszyscy, dla których Boszkowo jest czymś więcej, niż tylko miejscem chwilowego wypoczynku, powinni zjawić się tu w najbliższą sobotę. Organizowana jest kolejna akcja „Czyścimy Jezioro Dominickie”. W tym roku jednak porządkowane będzie nie tylko samo jezioro, ale i tereny wokół niego. A jest co sprzątać.  – Wystarczy się rozejrzeć, wszędzie leżą opakowania – w krzakach, w wodzie. Nurkowie znajdują głównie butelki, puszki, ale były i wazony, a nawet tapczan. Wszystkiego na pewno nie uporządkujemy, ale chcemy dać przykład – podkreśla Mateusz Lubieniec z portalu miłośników Boszkowa, który akcję organizuje.

W ubiegłym roku z inicjatywy Wojciecha Zgoły nurkowie sprzątali dno Jeziora Dominickiego i już wtedy zapadła decyzja, by akcję rozszerzyć także na tereny wokół wody. 
Takie, które według nas wymagają interwencji, które od wielu lat nie były porządkowane i  są mocno zanieczyszczone – dodaje Lubieniec.
Organizatorzy zapraszają mieszkańców Boszkowa, letników – wszystkich, którzy kochają to miejsce w sobotę rano do ośrodka Kuratorium Oświaty. Nurkowie o 8.30, pozostali godzine później. Każdy otrzyma koszulkę z logo akcji oraz potrzebny sprzęt. – Trzeba tylko się pojawić i to w dobrych humorach. Na zakończenie pracy każdy będzie mógł się ogrzać przy ognisku i posilić. Będzie także coś dla ducha, czyli koncert muzyki szanty – zachęca Lubieniec.
Starania o sponsorów akcji trwała przez cały rok. – Jest ich wielu, a głównym Paweł John, przedsiębiorca z Boszkowa. Patronat nad akcją objęło starostwo powiatowe w Lesznie.
(han)

 

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Rada Elka

http://elka.fm

 

 


 

Polecamy artykuły dotyczące tej samej sprawy:

 

  • Teleskop TVP3, w którym wyemitowano REPORTAŻ z akcji.

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.235.137.159 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 14.1°C
Temp. wody: 18.3°C
Wiatr: 4.5[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
26.09.2020 14:10

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl