Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 27-09-2011 15:30

(Radio ELKA 27 Wrzesień 2011)

 

     Za kilka dni rozpocznie się odbudowa zniszczonej ubiegłej zimy ulicy Dworcowej w Boszkowie. Wykona ją leszczyńska firma Żak, która wygrała przetarg. Prace powinny potrwać do końca listopada.

Powtórny przetarg na odbudowę ulicy Dworcowej wygrała firma Żak z Leszna, która zaoferowała cenę 1 356 tysięcy złotych. Tak wysoka cena za niewielki fragment ulicy spowodowana jest tym, że nie tylko trzeba tam odtworzyć drogę zniszczoną przez wodę z Jeziora Dominickiego, ale też – żeby uniknąć ponownych podtopień – podnieść ją o około metr. Prace zaczną się za kilka dni – mówi wicestarosta Jarosław Wawrzyniak – potrwają do końca listopada. Na czas robót ruch samochodów osobowych zostanie przeniesiony na tym odcinku na biegnącą równolegle ścieżkę rowerową, ciężarówki zaś wciąż muszą korzystać z dotychczasowego objazdu. (jad)

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
onetka0 Dodano: 27-09-2011 IP: Czy ta firma też będzie partycypować w budowie chodnika wzdłuż ulicy Dworcowej do Grotnik? I czy ten chodnik jest w planie???
Matek Dodano: 27-09-2011 IP: Firma ta wygrała przetarg na remont około 300m ulicy Dworcowej, szczegóły tego przetargu zamieszczaliśmy latem w dziale aktualności.
dodo Dodano: 28-09-2011 IP: A może ktoś wie czy zostanie przedłużony chodnik na ulicy Dominickiej?
Matek Dodano: 28-09-2011 IP: Ta inwestycja która o której jest tu mowa, dotyczy tylko 300m zalanej zima drogi na Dworcowej. Od jakiegoś czasu jest plan i projekt wykonania całego odcinka od Włoszakowic do granicy powiatu czyli ulicy Starkowskiej. Wraz z nowym mostem nad kanałem na Dworcowej, o który zabiegaliśmy u Starosty. Z tego co pamiętam to także z chodnikiem przy tej ulicy. Ulica Dominicka jest już droga Gminną. Na razie nie wiadomo czy gmina planuje jakieś inwestycję :/
Zbychu Dodano: 02-10-2011 IP: Napiszcie kiedy zaczynają roboty. Dobrze by było żeby terminy podali w ABC.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl