Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 31-12-2010 10:27
Data modyfikacji: 31-12-2010 16:15

(Panorama Leszczyńska, 29 Grudzień 2010 )

Na niewiele zdało się układanie betonowych płyt, by podwyższyć drogę w Boszkowie, którą zalewała woda. Poziom jeziora podnosi się na tyle szybko, że teraz zalało także płyty. Niewykluczone, że droga zostanie wyłączona z ruchu.

Drogowcy w połowie miesiąca podjęli decyzję o podniesieniu drogi. Dokładnie 16 XII na ul. Dworcową w Boszkowie ruszył ciężki sprzęt i na zalanej drodze układano grube na 15 cm betonowe płyty. Przez jakiś czas manewr ten faktycznie przyniósł zamierzony efekt. Dziś ulica znów jest zalewana.

- Nie mamy wpływu na poziom wody w jeziorze Dominickim - mówi Jan Król, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie. - Teraz nie jesteśmy w stanie zrobić już nic więcej. Nie ma możliwości ponownego podniesienia drogi.

ZDP nie planuje w tej chwili zamykania jezdni. Swoją decyzję w tej sprawie uzależnia jednak od tego, jak bardzo na przejazd tamtędy będą narzekać kierowcy.

Tymczasem leszczyńska policja komentuje sprawę krótko:

- Będziemy na  bieżąco sprawdzali sytuację i jeśli okaże się, że korzystanie z tej drogi stwarza zagrożenie, natychmiast będziemy wnioskować o wyłączenie jej z ruchu - mówi podins. Janusz Czarnecki, naczelnik drogówki KMP w Lesznie.

Wszystko wskazuje więc na to, że tylko kwestią czasu jest to, jak długo ul. Dworcowa w Boszkowie będzie jeszcze przejezdna. Jezioro Dominickie jest jeziorem przepływowym i problem polega na tym, że woda, która do niego napływa, nie ma ujścia. Winne - przynajmniej częściowo - są niedrożne kanały. Poziom wody podnosi się dosyć szybko, nawet teraz, przy ujemnych temperaturach. Jeszcze szybciej będzie się to działo, jak śnieg i lód zaczną topnieć.

Już w tej chwili straty liczą właściciele nisko położonych obiektów, m.in. przy plaży głównej. Większość stoi w wodzie. (DrA)

 

 

Artykuł zaczerpnięty z Panoramy Leszczyńskiej

http://panorama.media.pl

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

Poniżej galeria e-boszkowo.pl obrazująca zalane drogi w Boszkowie

 

Polecamy artykuły w tej samej sprawie:

  • Artykuł naszego czytelnika będący reakcją na publikację Panoramy Leszczyńskiej z 29.12.2010r. pt.: "NIEPOKOJĄCA HYDROZAGADKA!"
  • Artykuł na temat wysokiego stanu wody w Boszkowie z 27.11.2010 pt. Wodny galimatias.
  • Artykuł z Portalu Informacyjnego Leszna i Powiatu Leszczyńskiego pt. Pozew wycofany


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.234.255.5 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Jan Dodano: 31-12-2010 IP: Trzeba przyznać, że artykuł a właściwie komentarz autora jest mało kompetentny. "Jezioro Dominickie jest jeziorem przepływowym i problem polega na tym, że woda, która do niego napływa, nie ma ujścia." -hmmmm "Już w tej chwili straty liczą właściciele nisko położonych obiektów, m.in. przy plaży głównej. Większość stoi w wodzie" niby co na plaży głównej stoi w wodzie? Owszem zalany jest pomost - jak praktycznie wszystkie pomosty na jeziorze... poza tym nic... - nie ma to jak nie wiedzieć o czym się mówi...
Niebiały Dodano: 01-01-2011 IP: Tu chodzi o robienie afery z niczego, taki sztuczny dramatyzm pismaka. Lepiej zabrzmi "pół tysiąca" niż "pięćset" - często obserwowane zjawisko wśród dziennikarzyn itp. Pismaki bardzo ubolewają, że jeszcze nikt nie zginął bo było by o czym pisać i dramatyzować.
Matek Dodano: 01-01-2011 IP: Trudno odmówić racji tym komentarzom. W Aktualnościach pojawił się szerszy komentarz do tego artykułu pt. NIEPOKOJĄCA HYDROZAGADKA! zapraszam do lektury.
Robert Dodano: 01-01-2011 IP: robienie afery z niczego?a wiecie,ze Boszkowie grozi ewakuacja?pomyslcie,co będzie jak przyjdzie odwilż...
Spider Dodano: 01-01-2011 IP: Sprawa zalewania drogi to wizytówka Powiatowego Zarządu Dróg. I jeszcze ten tekst, cytat: "ZDP nie planuje w tej chwili zamykania jezdni. Swoją decyzję w tej sprawie uzależnia jednak od tego, jak bardzo na przejazd tamtędy będą narzekać kierowcy". Bez komentarza. Wybory się skończyły, a życie toczy się dalej /czytaj: jak droga jest zalewana, tak nadal sa problemy i na razie będą"/.
TOM Dodano: 02-01-2011 IP: NIECH SIĘ WEZMĄ DO ROBOTY WSZYSCY NIE TYLKO BRAĆ PODATKI OPŁATY PARKINGOWE ITP,ITD.
edi Dodano: 03-01-2011 IP: jeśli chodzi o kłopoty i narzekania to nie ma komu się pożalic!!! ZDP w lesznie tylko oddzywa sie na głośne ataki elki, a my to możemy sobie gadac , ale niech Ci na górze wiedzą , że jak teraz nic nie zrobią to jak śniegi zaczną się topic to niech lepiej w swoim urzędzie wezmą urlop lub zwolnienie, bo będzie napewno gorzej a ludzie mają dośc bezczynności Leszczyńskiego ZDP i ich efektywności w podejmowaniu działań na terenie Boszkowa
Staszek Dodano: 05-01-2011 IP: Zaraz mnie szlag trafi na mądrości ludzi takich jak Jan czy Niebiały. Nazywanie ważkiej sprawy jak zalewanie Boszkowa czy czegokolwiek, nazywają "szukaniem afery przez pismaka". To lepiej zostawić tak jak jest?? czy interweniować ??. Panowie mają chyba coś z komuny, bo to oni uważali że wszystko jest państwowe, czyli niczyje. Chyba dobrze że sprawą zajmuje się "jakiś pismak" i nagłaśnia problem. A panowie jak tacy mocni to niech zaradzą sprawie.
onetka0 Dodano: 05-01-2011 IP: Zdaję sobie sprawę, ze jest to lokalna droga i temat lokalny, ale może zainteresowaliby się tym problemem redakcje Głosu Wielkopolskiego czy Gazety Wyborczej, jest to problem ekologii - np hamowanie samochodów, płoszenie zwierząt, hałas, zasolenie tego terenu solą z kół - rozmrożenie woda trafia do jeziora, łąk...może z innej strony zainteresować służby odpowiedzialne za stan dróg, niedługo ferie, zimowiska w tym rejonie zapewne też będzie młodzież wypoczywać,... jak przejeżdżać, przechodzić, a na Wielkanoc zapewne więcej turystów przyjedzie świętować jajeczko i ma być TAKA wIZYTÓWKA dla Letniska i Gminy i Starostwa??
edi Dodano: 20-01-2011 IP: jezioro wielki wylewa pod domy mieszkańców Boszkowa - to prawda ,że można liczyc się z ewakuacją, bo ten problem może zrozumie tylko ten kogo to dotknęło, wszyscy ładnie piszą a my pomocy z nikąd nie mamy , sami pompujemy wodę , chociaż i tak to nic nie daje bo z jednej strony jezioro a z drugiej wysoki poziom wód gruntowych, my tu mieszkamy cały rok ,to tu są nasze domy. Co roku opłacam do melioracji opłaty za udrażniane rowów (nie zapominają przysła nakazów płatniczych) a o oczyszczanu i pogłębianiu zapominają i to między innymi jest przyczyna .W starym Boszkowie wzdłóż drogi istniały kiedyś rowy melioracyjne które odprowadzały z pól wodę , ale rolnicy z czasem zaorali je siejąc tam zboża i tak rowy zgineły, woda stoi bo nie ma odpływu
onetka0 Dodano: 20-01-2011 IP: Rowy również były wzdłuż ulicy Dworcowej od Grotnik do dawnej Syreny, są parkingi i rozjeżdżone pobocza pozostałość po letnich kierowcach tam parkujących. Współczuję Tobie Edi, może ta zalana droga będzie szansą na większą i ogólniejszą naprawę tego co nie było robione przez wiele lat. W starym Boszkowie położono za to chodniki chodniki,barierki pomalowano, krzewy posadzono,ważne, ale to jest kosmetyka to co naprawdę było istotne władzom uciekło, liczyli na ocieplenie klimatu, jeszcze tak tam nie było,
master Dodano: 20-01-2011 IP: mało wiecie...
onetka0 Dodano: 20-01-2011 IP: Master - oświeć nas
Matek Dodano: 20-01-2011 IP: edi ma świętą racje w swojej wypowiedzi. Prawda jest też taka o czym tez pisze edi że od okresu letniego jest tak dużo wody w gruncie że ta nigdzie już nie wsącza i jest wszędzie - to jest istna sytuacja powodziowa. Koncentrujemy się na drodze bo to najbardziej widać ale to też powinno nam obrazować to co dzieje się dalej. Wiele osób mówi o sytuacjach i miejscach, których nie pokazujemy, nie wszędzie dotarliśmy dlatego jeśli ktoś w Was ma jakieś zdjęcia, którymi ma ochotę się podzielić proszę przesłać je z opisem i podpisem autora na adres redakcja@e-boszkowo.pl


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 6.2°C
Temp. wody: 7.8°C
Wiatr: 3.6[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
22.11.2020 03:40

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl