Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 26-10-2010 08:56

(Portal Informacyjny Leszna i Poiatu Leszczyńskiego)

 

Wójt Włoszakowic Stanisław Waligóra od 20 lat piastuje swój urząd. W wyborach samorządowych przyjdzie mu się zmierzyć z Grażyną Głuszak. To osoba znaną z działalności społecznej i samorządowej. Przez 12 lat była sołtysem Włoszakowic. Przed dwie kadencje zasiadała też w Radzie Powiatu Leszczyńskiego. Trzynaście lat kieruje Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski im. Janusza Korczaka, do którego należy około 80 osób z gminy i wielu innych miejscowości.

Od niemal trzech lat pani Grażyna pracuje w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu Delegatura w Lesznie.

Zarejestrowany został już Komitet Wyborczy Wyborców Grażyny Głuszak "Czas na zmiany", który wystawi też kandydatów na radnych we wszystkich okręgach wyborczych gminy. Nazwa komitetu nie jest przypadkowa.

_ Chcę dużo zmienić w gminie _ tłumaczy pani Grażyna. Jak mówi, mimo że nie jest już sołtysem ludzie wciąż przychodzą do niej, prosząc o pomoc w różnych sprawach, choćby w wypełnianiu dokumentów, czy pisaniu pism. Sama pisze na przykład projekty o wsparcie Stowarzyszenia. Dzięki temu, już nie raz, udało jej się pozyskać pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rehabilitację dzieci i młodzieży. Za finansowe wsparcie od wojewody i starosty leszczyńskiego podopieczni Stowarzyszenia pojechali w czerwcu do Krakowa, Zakopanego i na Słowację. We wrześniu dzieci spędziły 4 dni nad morzem, a teraz przygotowują się do spartakiady sportowo-rekreacyjnej, która odbędzie się 16 października w Boszkowie. Zaproszenie na nie mają całe rodziny członków Stowarzyszenia.

_ Wiem, jak pozyskiwać pieniądze z różnych źródeł i chciałabym to robić także dla mojej gminy. Chciałabym też pomóc pisać wnioski młodym ludziom, którzy szukają środków na rozpoczęcie i rozwinięcie działalności _ mówi.

Pani Grażyna stawia przede wszystkim na rozmowę z ludźmi.

_ Ludzie idący do wójta obojętnie z jaką sprawą, powinni się czuć, jakby szli do swego _ tłumaczy. I deklaruje, że będzie otwarta na inicjatywy innych ludzi i organizacji. Chce też współpracować ze Starostwem Powiatowym i marszałkiem województwa.

Grażyna Głuszak startować będzie także w wyborach do Rady Powiatu z listy Leszczyńskiego Porozumienia Samorządowego.

lm

 

 

Artykuł zaczerpnięty z Portalu Informacyjnego Leszna i Powiatu Leszczyńskiego

http://www.leszno24.pl

 

 

 

 

 

 

Polecamy artykuły w tej samej sprawie:


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.237.61.235 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl