Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 26-10-2010 07:45
Data modyfikacji: 26-10-2010 09:03

(Panorama Leszczyńska, 25 Październik 2010 )

W rywalizacji z wieloletnim wójtem Włoszakowic - Stanisławem Waligórą wystartuje Grażyna Głuszak, mieszkanka stolicy gminy, która przez dwanaście lat była sołtysem Włoszakowic.

 

Grażyna Głuszak nie jest członkinią żadnej partii. Założyła swój komitet wyborców „Czas na zmiany".

- Zdaję sobie sprawę z tego, że w gminie jest wiele do zrobienia. Trzeba będzie dokończyć te inwestycje i zadania, które trwają. Chciałabym położyć większy nacisk na pozyskiwanie funduszy unijnych, również w takim aspekcie, by pomagać ludziom w pisaniu wniosków. W urzędzie powinna być osoba, do której ludzie mogliby zwracać się z prośbą o pomoc w takich sprawach - twierdzi Grażyna Głuszak.

Kandydatka podkreśla, że nie chce składać wygórowanych obietnic, ponieważ wszystko zależy od tego, jakimi funduszami będzie dysponować gmina. Poza tym, jak mówi, kampanię wyborczą chce spożytkować na rozmowy z mieszkańcami i rozeznanie, czego, w tym również jakich inwestycji, ludzie oczekują w pierwszej kolejności.

 - Stawiam na rozwój gminy, w tym na inwestycje drogowe, budowę kanalizacji. Myślę m. in. o tym, by doposażyć oraz udoskonalić funkcjonowanie przedszkoli. Chcę również zainwestować w Boszkowo i Dominice. To nasze gminne perełki. Trzeba zrobić wszystko, by ściągnąć tu jak najwięcej ludzi, zarówno tych, którzy myślą o zainwestowaniu w branżę turystyczną, jak i samych wczasowiczów. Ludzie, którzy tu przyjadą, dadzą zarobić okolicznym mieszkańcom, prowadzącym lokalne biznesy - uważa Grażyna Głuszak.

Była pani sołtys zaznacza, że liczy również na owocną współpracę z powiatem leszczyńskim oraz marszałkiem województwa wielkopolskiego, a także władzami Przemęckiego Parku Krajobrazowego. (ama)Grażyna Głuszak od urodzenia mieszka we Włoszakowicach. Ukończyła politologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od trzech lat pracuje w leszczyńskiej delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na stanowisku starszego inspektora w wydziale polityki społecznej. 12 lat, do momentu likwidacji sołectwa, była sołtysem Włoszakowic. Od 1997 r. prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski im. Janusza Korczaka. Ma syna, który studiuje bezpieczeństwo narodowe w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu. Grażyna Głuszak zamierza również kandydować do rady powiatu leszczyńskiego z ramienia Leszczyńskiego Porozumienia Samorządowego.

Artykuł zaczerpnięty z Panoramy Leszczyńskiej

http://panorama.media.pl

 

Polecamy artykuły w tej samej sprawie:

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.237.61.235 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Monia Dodano: 26-10-2010 IP: Takiego Wójta z takim myśleniem tu potrzeba!
Miejscowy Dodano: 26-10-2010 IP: Przydało by się, bo Stasiu już za mocno wrósł w stołek, a widząc jego bojowość istnieją obawy, że ruszy na Moskwę.
Staszek Dodano: 30-10-2010 IP: wydarzenia jak w serialu " RANCZO" Nowy kandydat-kobieta. A stary wójt już się nie sprawdza. Trzymam kciuki za Panią wójt. Mimo że nie jestem miejscowy. Powodzenia.
TK Dodano: 02-11-2010 IP: Najwyższy czas,aby mieszkańcy gminy Włoszakowice zrozumieli, że trzeba wójta Waligórę wysłać na zasłużoną emeryturę. Niech wreszcie przestanie ośmieszać gminę i jej mieszkańców!
Spider Dodano: 08-11-2010 IP: O tym kto zostanie kolejnym Wójtem w Gminie Włoszakowice zadecydują mieszkańcy gminy. Wybiorą jak zechcą, ich wybór... Wybory są demokratyczne, chcesz decydować, głosuj... Czasem Twój głos może zadecydować...
Matek Dodano: 08-11-2010 IP: Oczywiście popieram to zdanie, każdy głos decyduje. To właśnie w wyborach samorządowych najbardziej można odczuć siłę własnego głosu gdzie o wyborze danego radnego decyduje czasem kilka głosów. A co do Włoszakowic.... dla mnie ta sytuacja bardzo przypomina mi właśnie filmowe Wilkowyje, i oby do głosu i tu doszli dobrzy ludzie, bo tych we Włoszakowicach nie brakuje.
onetka0 Dodano: 08-11-2010 IP: Trzymam kciuki i będę " zdalnie" kibicowała tym, którzy na PANIĄ zagłosują, gdyż ci, którzy będą na PANIĄ głosowć to ludzie odważni i myślący perspektywicznie, Pani mnie przekonuje, a stary wójt mnie dołuje, niech rzeczywiście odejdzie na zasłużoną emeryturę, CZAS na ZMIANĘ, właśnie w takiej gminie wszystko ogniskuje się i widać jak ktoś jest za długo na stołku to popada w marazm,nawet nie rutynę tylko w marazm i bylejakość.
Staszek Dodano: 10-11-2010 IP: Rozumie Waszą wyrozumiałość dla wójta, ale czemu zaraz na emeryturę i to zasłużoną. Pan wójt jest chyba w sile roboczej to do roboty a nie wylegiwanie się za to że NIC się nie robiło. Drogę niech buduję i poprawia niedociągnięcia. Tak na własny koszt. Przepraszam za uszczypliwość ale przed wyborami na Prezydenta RP obsadzano 3 stanowiska. Teraz "ci panowie" mają zapewnione "zasłużone emerytury" z naszych podatków.
onetka0 Dodano: 10-11-2010 IP: Mocne, ale zgadzam się ze Staszkiem, kiedyś za niewywiązanie się z zadań była Kołyma, potem rejon Irkucka, Kazachstan szczęśliwcy wyszli i z Andersem doszli do kraju, a niektórzy po wielu latach nie mogli tego docenić i nie dość, że nic nie zrobili, nic nie dokonali to jeszcze popsuli wizję, renomę...i tym, którzy ciężko pracowali wstyd za takie "rządy"
Lucky Dodano: 13-08-2011 IP: Thanks for the great info dog I owe you biiggty.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl