Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 23-05-2010 12:20
Data modyfikacji: 28-05-2010 21:17

(Radio ELKA 22 Maj 2010)

 

W wodzie i na lądzie - trwa akcja sprzątania jeziora Dominickiego i okolic. Wolontariusze, w sumie około 90 osób wyławiają śmieci z akwenu i zbierają je na brzegu. Później wszystko zostanie zważone, sfotografowane i przetransportowane na składowisko odpadów.
Akcje sprzątania Boszkowa to zupełnie spontaniczne inicjatywy. Zwykle na apel organizatorów odpowiada całkiem spora grupa osób, którym nie jest obojętny stan czystości jeziora i terenu wokół niego. Do dzisiejszej akcji zgłosiło się około 90 wolontariuszy. – Mamy 30 nurków i około 60 chętnych do prowadzenia akcji na lądzie – tłumaczy Mateusz Lubieniec z portalu miłośników Boszkowa, który akcję organizuje.

Uczestnicy podzieleni zostali na zespoły i oddelegowani na jeden z pięciu sektorów. – Po wcześniejszym rozpoznaniu wybraliśmy miejsca, w które nie zaglądają żadne służby. Nurkowie zajmują się dnem jeziora, jest też grupa, która na łodziach przedostaje się w trzciny oraz szuwary i usuwa zanieczyszczenia unoszące się na wodzie, pozostali poruszają się wzdłuż brzegu, zaglądają też w pobliskie lasy, gdzie jest sporo śmieci – dodaje Lubieniec.

Akcja potrwa około 4 godziny. Na jej zakończenie przygotowano ognisko i piknikowe atrakcje. Śmieci zostaną natomiast zwiezione z poszczególnych sektorów na teren ośrodka Kuratorium Oświata, tam będą ważone i fotografowane. – Wszystko po to, aby udokumentować akcję. Później firma pana Dominika Zająca odbierze wszystko od nas i przetransportuje na składowisko odpadów – zakończył Mateusz Lubieniec. (mah)

 

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Rada Elka

http://elka.fm

 

 


Polecamy artykuły dotyczące tej samej sprawy:

 

  • Teleskop TVP3, w którym wyemitowano REPORTAŻ z akcji.

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.236.245.255 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Atsushi Dodano: 14-08-2012 IP: 213.202.77.135 Wedeług mnie w og le nie udana. Nie dość, że ktoś nam powiedział z oaiangzrtor w, że bieg zaczyna się w innym miejscu, to na dodatek mikołaj biegł za szybko. na dodatek mało ludzi, ale to już nie zależy od oaiangzrtor w. Pozdrawiam i do zobaczenia na bitwie z okazji dnia kota


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl