Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 29-01-2020 10:37
( Radio ELKA, 26 grudnia 2019r. Hanna Ciesielska )

Nowa łódź już w jednostce
Marina latem wypłynie na Jezioro Dominickie

  

Do remizy OSP we Włoszakowicach dotarła łódź hybrydowa RIB E&T MARINE 420 ALUMINIUM, którą strażacy będą patrolowali Jezioro Dominickie. - Jest szybsza i stabilniejsza niż do tej pory używany ponton – podkreśla naczelnik jednostki Arkadiusz Pawlak. A to oznacza bezpieczniejszy wypoczynek w Boszkowie. Do zakupu łodzi dołożyły się gmina Włoszakowice i powiat leszczyński.

Strażacy ochotnicy z Włoszakowic już od kilku lat w sezonie letnim patrolują Jezioro Dominickie w Boszkowie. - Wypływamy każdego weekendu w kilkuosobowym składzie, w naszej jednostce jest obecnie 12 osób, które mają uprawnienia WOPR - informuje Arkadiusz Pawlak.

Do tej pory OSP dysponowała pontonem, teraz ma także łódź hybrydową, czyli ponton z twardym, aluminiowym dnem. - Co ważne, jest dużo szybszy, a przede wszystkim stabilniejszy.

 

Nowy nabytek kosztował 43 tysiące złotych, strażacy wnioskowali i otrzymali na niego dotację z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego rolników, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dołożyły się też Gmina Włoszakowice i Starostwo Powiatowe w Lesznie oraz w znacznym stopniu prywatni sponsorzy.

 

Przed Bożym Narodzeniem długo oczekiwana łódź dotarła do włoszakowickiej jednostki, gdzie oficjalnie została przekazana strażakom ochotnikom.

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.231.21.160 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Y Dodano: 03-04-2020 IP: 31.0.84.220 Przez ten koronawirus nie wiadomo kiedy rozpocznie się sezon żeglarski i plażowy.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 20.9°C
Temp. wody: 23.3°C
Wiatr: 0.4[m/s]
Kierunek wiatru: WSW

Ostatni odczyt:
03.07.2020 13:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl