Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 29-01-2020 10:02

( Radio ELKA, 8 lipca 2019r. Jarek Adamek)

 

Wójt Włoszakowic odpowiada samorządowcom Leszna
Kasperczak: w przyszłym roku będzie kąpielisko

 

 

     Nie widzę podstaw do krytyki mojego samorządu - mówi wójt Włoszakowic Robert Kasperczak, odpowiadając leszczyńskim samorządowcom. Jak zapewnił, gmina nie skąpi pieniędzy na Boszkowo, przeznaczy grunt pod bazę WOPRu, zaś w przyszłym roku powstanie tam kąpielisko z prawdziwego zdarzenia.


Przypomnijmy, że władzom Włoszakowic dość mocno „dostało się" od leszczyńskich samorządowców podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Leszna, kiedy uchwaliła ona przeznaczenie 50 tysięcy złotych na budowę bazy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Boszkowie. Radni zarzucali samorządowcom Włoszakowic, że ci nie łożą na Boszkowo  - dowodem na to ma być brak ratowników na letnisku. Podobne głosy zabrzmiały podczas niedawnego spotkania poświęconego bezpieczeństwu na wodzie, zorganizowanego przez prezydenta Leszna.


Wójt Włoszakowic Robert Kasperczak zapytany o komentarz do tych wypowiedzi zapewnił, że jego zdaniem nie są one uprawnione. -Nie widzę podstaw do krytyki mojego samorządu - powiedział. Jeśli chodzi o planowaną bazę WOPRu wójt zaznaczył, że nie otrzymał żadnego oficjalnego pisma w tej sprawie, jednak temat bardzo dobrze zna i z pewnością gmina przedsięwzięcie wesprze. -Ustalenia są takie, że przekażemy grunt nad jeziorem, zaś postępowaniem przetargowym zajmie się nasz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - zapowiedział Kasperczak.


Wójt podkreślił, że samorząd wydaje na letnisko pół miliona złotych rocznie. -250 tysięcy kosztuje nas utrzymanie plaż - powiedział - taka sama kwota wydawana jest na utrzymanie porządku, zbieranie i wywożenie odpadów komunalnych.


Zapytany o to, dlaczego w Boszkowie nie ma żadnego oficjalnego kąpieliska Kasperczak przyznał, że nie zmieszczono się w terminie na jego zgłoszenie, który minął z końcem ubiegłego roku, tłumacząc to wyborami samorządowymi i zmianą władz gminy. Jednak zapewnił, że w tym roku wszelkie formalności zostaną dopełnione na czas i w przyszłym sezonie kąpielisko z ratownikami będzie działać..

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.231.21.160 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 20.3°C
Temp. wody: 23.3°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
03.07.2020 12:30

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl