Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 27-06-2019 08:43
( Radio ELKA, 06 czerwiec 2019r. Jarek Adamek )
Kolejne włamanie
Temat dla reportera
Policjanci na letniskach

     

Jeden ze słuchaczy audycji „Temat dla reportera" pytał o obecność policji na letnisku w Boszkowie. Jego zdaniem trudno spotkać patrol na plażach, gdzie nie brakuje naruszeń porządku. Zapytaliśmy więc Komendę Miejską Policji w Lesznie o zabezpieczenie Boszkowa w nadchodzącym sezonie wakacyjnym.


Słuchacz zwrócił uwagę na częste drobne, ale uciążliwe naruszenia porządku, takich jak psy biegające po plaży czy kąpiące się w jeziorze oraz rzucaniu śmieci do wody. Jego zdaniem wielu sytuacji można byłoby uniknąć, gdyby na plażach pojawiały się patrole policji. Zapytaliśmy więc Komendę Miejską Policji w Lesznie o to, jak wygląda zabezpieczenie Boszkowa i innych miejscowości letniskowych, zwłaszcza w sezonie letnim. -Jeśli chodzi o Wydział Prewencji, Boszkowem poza sezonem opiekuje się czterech dzielnicowych w rewiru we Włoszakowicach - mówi Monika Żymełka, oficer prasowy KMP - należy jednak pamiętać, że „opiekują" się oni całą gminą. Dzienicowi dysponują też motorówką, którą patrolują wody jeziora, najczęściej ujawniając wykroczenia związane ze spożywaniem alkoholu, jednak także próby zaśmicania akwenu.

Monika Żymełka zapewnia jednak, że po rozpoczęciu wakacji do Boszkowa zostaną skierowane większe siły. -Będzie to dziesięciu policjantów, w tym przewodnik psa służbowego - mówi. Biorąc pod uwagę, że funkcjonariusze pełnią służbę na zmiany w trybie ośmiogodzinnym wynika z tego, że na letnisku stale dyżurować będzie trzech policjantów. -Do tego należy dodać patrole ruchu drogowego oraz policjantów wydziału kryminalnego, pełniących służbę w ubraniach cywilnych - dodaje oficer prasowy KMP Leszno. Komenda może liczyć też na wsparcie z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, jednak to pojawiać się będzie w razie szczególnej potrzeby, na przykład w weekendy.


Zapytana o piesze patrole Żymełka przyznaje, że nie są one planowane. -Problemem jest rozległość terenu w Boszkowie - wyjaśnia - trudno szybko pieszo dostać się z Pudełkowa na Starkowo. Nie ma też już funkcjonującego w Boszkowie przed laty stałego posterunku policji - w tym miejscu znaleźć można jednak tablicę informacyjną, na której podano numery telefonów, pod którymi można skontaktować się z funkcjonariuszami.

W innych miejscowościach letniskowych, takich jak Gołanice, Brenno czy Osieczna nie przewidziano dodatkowych służb - patrolują je policjanci z rewirów dzielnicowych.

 

 

Przypis e-boszkowo.pl:


Pislaiśmy już szeżej o tym temacie w artykule pt. " Boszkowska fikcja - czyli jak to jest z tym bezpieczeństwem. "  - zapraszamy do lektury

 

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.235.75.174 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Pablo Dodano: 21-08-2019 IP: 5.173.92.101 Żenada nie ma wcale patroli na 7 dni było widać raz patrol który tylko szybciutko przejechał a wieczorem czy w nocy to już w ogóle nikt się nie pojawia a powinien ciągłe krzyki upojnej kochanej młodzieży Boszkowo to miejscowość bezprawia takie jest moje zdanie wrzaski piski i braworowa jazda samochodami jest normą a policji nawet nie widać nie mówię by się nie bawić ale w granicach rozsądku a jeżeli te granice są przeginanie to od tego właśnie jest policja ale niestety tu jej nie ma


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 13.7°C
Temp. wody: 18.3°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
04.06.2020 02:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl