Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 18-04-2019 11:05

( Panorama Leszczyńska, 29 marca 2019r. Michał Wiśniewski )

 

Dominicka w Boszkowie doczeka się remontu

 

Jedna z głównych ulic letniska w Boszkowie ma zmienić swoje oblicze. Odwiedzający kurort czekają na to od kilkudziesięciu lat. Na Dominickiej mają pojawić się chodniki i ścieżka dla rowerów. Wartość zadania szacowana jest na dwa miliony złotych.

 

Dominicka była kiedyś sercem Boszkowa, a już z całą pewnością jego części zwanej Pudełkowem. To tam intensywnie od lat 60. i 70. rozwijała się zabudowa letniskowa. Powstały kolejne ośrodki, stołówki i pawilony. Z czasem wyrosły tam punkty handlowe, ale od zawsze Pudełkowo miało dwa główne problemy: chodnik i parkingi, a w zasadzie ich brak.

Wiele lat bez chodników


Kiedy po 2000 roku samorząd Włoszakowic zainwestował w budowę chodnika od skrzyżowania do ośrodka nadleśnictwa, wydawało się,że porządkowanie Dominickiej ruszy pełną parą. Od tego czasu wykonano wprawdzie prace kanalizacyjne i ustawiono słupki po jednej stronie drogi, ale infrastruktura dla pieszych i aut nie zmieniła się ani trochę.


Teraz pojawia się szansa na zmianę oblicza ulicy Dominickiej. Gmina Włoszakowice szykuje się właśnie do inwestycji wartej w założeniu nawet dwa miliony złotych.


- Planowany jest tam ciąg pieszo-rowerowy przebiegający od ulicy Dominickiej prawą stroną do miejscowości Dominice, w której zakończy się przejściem na stronę lewą. Cały odcinek to trasa o długości 3 kilometrów - wyjaśnia Karolina Chlebowska, sekretarz gminy Włoszakowice.

Ścieżka, chodnik i parkingi


Na terenie zabudowanym ścieżka wykonana zostanie z bezfazowej kostki brukowej, natomiast poza zabudowaniami ciąg będzie miał nawierzchnię asfaltową. Ma to umożliwi lepszy komfort poruszania się rowerzystom i rolkarzom. Teren na inwestycję częściowo jest już oczyszczony z drzew poprzez dokonaną wycinkę przez włoszakowickie nadleśnictwo.


Gmina posiada już dokumentację techniczną wraz z pozwoleniem na przebudowę ul. Dominickiej na odcinku blisko dwóch kilometrów od wyjścia z promenady. Poza nowym asfaltem i ścieżką dla pieszych i rowerów wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa, parkingi oraz nowe oświetlenie energooszczędne.


- Gmina otrzymała od starosty decyzję zezwalającą na realizację inwestycji. Po jej uprawomocnieniu rzeczoznawca sporządzi operat szacunkowy gruntów, a po nim gmina dokona wykupu gruntów - dodaje Karolina Chlebowska.


Inwestycja za 2 mln zł przekracza możliwości samorządu we Włoszakowicach. Gmina liczy na pozyskanie zewnętrznych źródeł dofinansowania, o które już zabiega.


Michał Wiśniewski

Artykuł zaczerpniety z witryny internetowej Panoramy Leszczyńskiej www.otopanorama.pl

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.235.184.215 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
stach Dodano: 19-04-2019 IP: 77.65.115.198 Tam marzenia i kolejne lata mijają a tutaj sodoma i gomora w tym boszkowie
Stachu Dodano: 21-04-2019 IP: 188.146.233.150 Kanalize już masz podłączoną?
Wow Dodano: 22-04-2019 IP: 46.76.11.106 Do Stach nic dodać nic ująć dokładnie tak jak piszesz


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 28.9°C
Temp. wody: 24.4°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: SE

Ostatni odczyt:
19.06.2021 10:20

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl