Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 18-04-2019 10:23
Data modyfikacji: 20-04-2019 19:52
( Radio ELKA, 10 styczeń 2019r. Filip Wybieralski )

Nowy obiekt hotelowy przy Dworcowej
Zmiany w Boszkowie

 

Przez ostatnie lata letnisko w Boszkowie przeszło wiele zmian. Obraz miejscowości, która kojarzyła się z polami namiotowymi, ośrodkami wypoczynkowymi zakładów pracy oraz wszechobecną ciszą, to już przeszłość. Większość ośrodków oraz działek przeszła w ręce prywatne. Obecnie trwa budowa nowego obiektu hotelowego przy plaży gminnej.

Zmiany widać na każdym kroku. W zeszłym roku powstała nowa plaża przy ulicy Dworcowej (naprzeciwko parkingu). Stało się to możliwe po tym jak powiat przekazał bezpłatnie ten teren gminie Włoszakowice. Wcześniej gmina przejęła tzw. plażę ,,Pudełkowo".

Dzięki temu zwiększył się dostęp do linii brzegowej Jeziora Dominickiego, a co za tym idzie znacząco poprawił się standard wypoczynku turystów.


Większość zakładowych ośrodków wczasowych przejęły osoby prywatne. Zdewastowane budynki oraz ,,segementy" stanowiące relikt PRL-u zostały gruntownie wyremontowane. W tych miejscach powstały restauracje, hotele oraz pensjonaty, które w okresie sezonu letniego przeżywają prawdziwe oblężenie.


Przy ul. Dworcowej powstaje obecnie nowy obiekt hotelowy. Budynek znajduje się pomiędzy hotelem Sułkowski (dawna Syrena), a nową plażą gminną. Prace budowlane postępują bardzo szybko. Jego wielkość robi wrażenie. Docelowo gmach ma mieć cztery kondygnacje. Na tablicy informacyjnej budowy zapisano, że będzie to ,,Dom Letniskowy". Nie wiadomo jednak czy budynek będzie pełnił funkcję stricte hotelową. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że inwestor rozważa również sprzedaż lokali w formie apartamentów.

 

E-boszkowo.pl:

Tetat ten poruszamy między innymi w artykułach

  1. Wisienka na torcie
  2. Boszkowski chaos - czyli jaka przyszłośc czeka Boszkowo?

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.205.109.152 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 19.4°C
Temp. wody: 22.2°C
Wiatr: 1.8[m/s]
Kierunek wiatru: WSW

Ostatni odczyt:
07.07.2020 16:30

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl